LG GW-L207TLQA – Cena: 28 195 Kč

(www.obchodnet.cz) Klikněte po zvětšení!Americké ledničky se říká těm typům ledniček, které jsou zpravidla širší než 75 cm a mají dvoudveřový systém otevírání. Na pravé straně většinou najdeme chladničku, při otevření levých dveří pak zase mrazničku. Ta někdy bývá o něco užší. Hodí se spíše do středně velkých až velkých kuchyní. Lednice LG je široká 89 cm, do výšky měří 175 cm a hloubka činí 72,5 cm. Počítejte s váhou kolem 125 kg! Čistý objem chladničky činí 346 litrů, mraznička má 165 litrů. Jedná se o starší typ ledničky od LG se zaoblenými madly. Přesto lednice má LED displej a automat na vodu a led. Energetická třída je A, přičemž spotřeba energie za den je cca 1,43 kWh. Výborná je také funkce„bioshiled“ těsnění, které zabraňuje vniku bakterií do útrob lednice. V ledničce jsou dvě zásuvky na zeleninu s kontrolou vlhkosti, zásuvka na sýry a přihrádka na vejce. Police jsou z tvrzeného skla. Mraznička má dvě zásuvky a výrobník ledu. Velmi zajímavé je barevné provedení v odstínu platinum silver. Jedná se o matný kovově stříbřitý design, který nebudí příliš pozornosti, ale také neurazí. Lednička působí velice elegantně.

Plusy: Funkce zabraňující vniknutí bakterií do ledničky, nejnižší váha, zajímavé provedení.

Minusy: Firma nemá u nás tak dlouhou tradici jako třeba Whirpool, těžko lze odhadnout trvanlivost a preciznost provedení.

Ariston MSZ 801 D/HA – Cena:(www.elektrosikora.cz) Klikněte po zvětšení! 28 554 Kč

Lednice Ariston má čistý objem 490 litrů, z toho chladící prostor zabírá 335 litrů, mrazící 155 litrů. I tomto případě se jedná o energetickou třídu A, spotřeba energie je ale o něco nižší – 1,39 kWh za den. Mrazák zvládne efektivně vyrobit nejméně 12 kg ledu za den. Ovládání je elektronické, displej digitální. Přístroj má zásobník na vodu a automatický výrobník ledu. Navíc má přístroj funkci Super Freeze – funkce rychlého mrazení, a Super Cool – funkce rychlého chlazení. Celý spotřebič je o něco větší a těžší než první testovaný. Šířka této chladničky 95 cm, výška necelých 185 cm a do hloubky zabírá asi 84 cm. V příslušenství nalezneme mj. zásobník na zeleninu a vejce a dvě transparentní zásuvky do mrazáku. Jedná se o modernější a designově výraznější spotřebič.

Plusy: Zajímavý atraktivní design, funkce Super Freeze a Super Cool.

Minusy: Větší rozměry, zejména do šířky.

Whirpool 20RI-D3L – Cena: 28 590 Kč

(www.datart.cz) Klikněte po zvětšení!Poslední testovanou chladničkou je typ od firmy Whirpool, která se zabývá výhradně dovozem bílé techniky. Objem chladničky činí 335 litrů, mrazničky 185 litrů. Rozměry tohoto typu jsou 90,2 cm na šířku, 178 cm na výšku a 76,7 cm do hloubky. Váha je 141 kg. Nejvyšší energetická třída A+, která zaručuje nejmenší spotřebu (1,2 kWh). Tato lednička disponuje celou řadou funkcí. Především se jedná o „šestý smysl“, který zaznamenává výkyvy teploty a okamžitě sjedná nápravu. Beznámrazový systém „total no frost“ zabezpečuje chlazení na bázi cirkulace vzduchu a snižování vlhkosti. K cirkulaci vzduchu se váže i funkce Multi-flow, která distribuuje chlazený vzduch rovnoměrně po celé ledničce. Tato technologie také eliminuje pachy a pomáhá hubit bakterie. Dokáže tak výrazně prodloužit životnost potravin. Veškerý vzduch proudící ledničkou totiž prochází speciálním filtrem, který zachytí bakterie i chemické nečistoty. Speciálně tvarovaný rám skleněných poliček zabrání přetečení rozlité tekutiny.

Plusy: Tato chladnička disponuje za shodnou cenu všemi funkcemi, které mají předchozí testované typy a ještě řadou dalších. Jednoznačný vítěz našeho testu!

Minusy: V dané cenové kategorii tento typ nemá chybu.

Text: Zuzana Veselá