Klikněte na větší obrázek! Eta 015890000 – Cena: 380 Kč
Za velmi nízkou cenu nám tento topinkovač může nabídnout maximum funkcí při dobrém dílenském zpracování, bytelnosti, snadné údržbě a v neposlední řadě vcelku dobrém jménu firmy Eta. Přístroj umožňuje přípravu dvou topinek naráz, a to ať už dvou krajíců běžného chleba nebo chleba toastového. Důležitá je možnost volby délky času opékání, podle toho, co za typ pečiva jsme vložili, ale i podle toho, jak moc chceme mít topinku opečenou. Výhodou je přitom tlačítko STOP pro okamžité ukončení opékání, zdá-li se nám, že se pečivo již začíná připalovat. Využijete jistě i praktický držák na opékání pečiva, díky němuž si můžete nad přístrojem opéci i kusy, které se dovnitř přístroje nevejdou. To je praktické na rozpékání starých rohlíků, housek a podobně. Praktický je i čistitelný výsuvný zásobník na drobky.

Plusy: Praktičnost, bytelnost, snadná příprava, velmi nízká cena.
Minusy: Vložíme-li menší krajíc do přístroje, snadno se uvnitř »utopí« a jen těžko jej dostáváme ven. Tento problém ale platí pro většinu testovaných spotřebičů!

Klikněte na větší obrázek!Hyundai TO 208 – Cena: 380 Kč
Hyundai nabízí při stejně nízké ceně jako Eta více funkcí, nutno ovšem doznat, že na úkor kvality a výdrže celého spotřebiče. Topinkovač Hyundai umožňuje rovněž přípravu dvou topinek naráz, chybí ale výsuvný držák na opékání jiných kusů pečiva. Design výrobku je poměrně strohý – bílá barva kombinovaná se světle modrou. Praktický je povrch »cool touch«, díky němuž plast neklouže, nemastí se tolik a těžko lze poškrábat. Přístroj se po použití vypíná automaticky, má i nezbytné tlačítko STOP pro okamžité ukončení přípravy topinky. Mimo klasické ohřívací funkce umožňuje i rozmrazování. Stupně ohřevu jsou samozřejmě nastavitelné, a to hned v 7 stupních. Přístroj je opatřen světelnými kontrolkami chodu. Nechybí zásuvka na drobky pro snadné čistění.

Plusy: Nízká cena, řada funkcí, povrchová technologie »cool touch«.
Minusy: Absence držáku na pečivo, lacinější design, horší dílenské zpracování.

Klikněte na větší obrázek!Moulinex TT150001 Principio Basic – Cena: 380 Kč
Přístroj s naprosto nevšedním vzhledem v kombinaci barev bílé a červené, který si buď okamžitě zamilujete, nebo jej odmítnete. Firma Moulinex je navíc na trhu v oblasti kuchyňských spotřebičů zavedená, tudíž se vcelku lze spolehnout na dlouhou výdrž a kvalitu přístroje. Nicméně vzhledem k faktu, že cena je stejná jako u předchozích dvou výrobků, je výsledný dojem testu poněkud rozpačitý. Přístroj ze všech funkcí, kterými disponovaly předchozí dva testované výrobky, může nabídnout jen šestistupňovou regulaci intenzity opékání, možnost přípravy dvou topinek naráz, funkci STOP a přihrádku na padající drobky pro snazší čištění. Postrádáme držák na opékání pečiva.

Plusy: Velice atraktivní vzhled, nízká cena.
Minusy: Oproti ostatním testovaným má spotřebič méně funkcí.

Klikněte na větší obrázek!Tefal 5396 46 Delfini – Cena: 530 Kč
Poslední z testovaných topinkovačů má sice skoro dvojnásobnou pořizovací cenu, ale ani ta není vzhledem k nabízeným funkcím příliš vysoká. I přes uniformní bílé provedení má přístroj atraktivní vzhled, zaujme oblými křivkami a celkovým hezkým provedením. Plastový plášť je tepelně izolovaný, tudíž zůstává i při chodu přístroje dokonale chladný. Štěrbiny pro opékání topinek jsou větší než u předchozích výrobků a umožňují tak větší variabilitu opékaného pečiva, přičemž přístroj si umí sám narovnat nakřivo vložený kus pečiva tak, aby jej opékal rovnoměrně na středu. Přístroj disponuje všemi funkcemi (mimo kontrolek chodu), které nabízely některé dříve testované kusy – funkcí rozmrazování, držákem na rozpékání pečiva, 7 stupni opékání, funkcí STOP i odnímatelnou přihrádkou na drobky. Ze spodu přístroje je možné uchytit přívodní šňůru pro snazší skladování spotřebiče.

Plusy: Hezký vzhled, dobré jméno firmy Tefal, větší prostor pro opékání, řada funkcí.
Minusy: Nejvyšší pořizovací cena ze všech testovaných výrobků, přesto se však podle našeho názoru vyplatí.

Text: Zuzana Veselá
Foto: Archiv firem , profimedia.cz