Klikněte pro větší obrázek! LT – N4050B – Cena: 500 Kč
Jednoduchý manuální drtič ledu má řadu výhod – je lehký, skladný a levný. Ani ženy se nemusejí bát, že by nedokázaly led rozdrtit, protože je přístroj velmi účinný. Výrobcem proklamovaný „moderní design“ je věc názoru, ale podstatným nedostatkem je fakt, že komora pojme maximálně 3 kostky ledu naráz, a tak na malou skleničku nápoje je třeba drcení několikrát opakovat. Nádoba je vybavena zespodu příchytnou plochou, což je dobré pro manipulaci na kluzkých plochách. Poněkud nepraktické je ale celoplastové provedení (samozřejmě s výjimkou nožů).

Plusy: Skladnost, jednoduchá obsluha, velmi dobrá cena.
Minusy: Zdlouhavá příprava ledu pro větší počet osob.


Klikněte pro větší obrázek!AEG M2500 Assistent – Cena: 1100 Kč
Výrobek značky AEG je vlastně všestranně využitelný stolní mixér s příkonem 530 W a objemem nádoby 1,5 litru. Přístroj má dvě rychlosti, které lze plynule přepínat. Navíc je tu funkce bezpečnostního vypnutí při vyjmutí nádoby. Povrch je opět ze spodu protiskluzový, výhodou je také možnost uložení přívodního kabelu pod přístroj. Víko je prakticky opatřené plnícím otvorem na led a sítkem. Nevýhodou může být, v poměru k menším manuálním drtičům, větší rozměr. Na druhou stranu, jak již bylo předesláno, tento přístroj najde v kuchyni daleko širší uplatnění – hodí se například také na přípravu ovocných koktejlů, mixování omáček atd.

Plusy: Zavedený výrobce, multifunkčnost, příznivá cena.
Minusy:
Větší rozměry, nepraktické skleněné provedení nádoby.

 

 

Klikněte pro větší obrázek!Goddess MIH 103 SS Metalic Line – Cena: 1300 Kč
Ponorný mixér se čtyřmi funkcemi – vedle drcení ledu i šlehání, mixování a sekání – má velmi pěkný design a velmi tichý chod. Skládá se z několika potřebných metel a dvou nádob o objemu půl litru a litr. Hodí se především pro ty, kteří využijí všechny funkce přístroje. Použité materiály jsou kvalitní, a tak není třeba se obávat o výdrž nožů. Opět nechybí možnost plynulé regulace rychlosti chodu, a protiskluzová úprava dna. Navzdory vícero funkcím je přístroj poměrně malý a lze ho dobře uskladnit, například i pověsit na stěnu.

Plusy: Multifunkčnost, kvalita použitých materiálů, tichý chod a design.
Minusy: Neznámý výrobce může budit nedůvěru.

Klikněte pro větší obrázek!OBH Nordica 6615 – Cena: 1390 Kč
Speciální drtič ledu OBH Nordica 6615 má velmi pěkný design a je skutečně účinný. Během chvíle vytvoří ledovou tříšť, která se shromažďuje v průhledném kontejneru. Odtud se zase snadno servíruje plastovou lžící, která je součástí balení.Výrobek má protiskluzové dno, úložný prostor pro kabel a maximální kapacitu 600 ml. Je vyroben z kvalitních materiálů a má nízkou poruchovost.

Plusy: Pěkný design a účinnost.
Minusy: Poměrně vysoká cena vzhledem k jediné funkci přístroje.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců