Klikněte pro větší obrázek! Ezidri ANUKA – Cena: 3300 Kč

Tato udírna patří mezi v současné době mezi naprosté rarity na našem trhu. Jedinečným na tomto typu je elektrický pohon, což umožňuje její využití i v uzavřených prostorách. Úniku nežádoucích pachů není třeba se obávat, vše je ošetřeno tak, aby výrobek při chodu neobtěžoval. Uzení potravin je realizováno velmi teplým kouřem, je velice rychlé a zvládne jej opravdu každý. Přístroj disponuje i časovým spínačem, který jednoduše nastavíte na požadovanou dobu uzení. Ta u tohoto typu udírny zpravidla nepřekračuje hodinu. Uzené maso a ryby jsou pak čerstvě vyuzeny a určeny k přímé konzumaci. K přístroji jsou přibaleny recepty a půlkilogramové balení bukových štěpků Anuka. Příkon přístroje činí maximálně 500 W. Přístroj váží něco málo pod pět a půl kilogramu, čímž se stále řadí mezi ty menší udírny. Tato udírna je dodávána s plátěným krytem a provedení je samozřejmě celokovové, v ostře modré barvě. Na šířku má 64 cm, na výšku i hloubku potom 30 cm.

Plusy: Finanční dostupnost, možnost využití doma a v dalších uzavřených prostorách. Tento výrobek v současné době nemá na našem trhu konkurenta.

Minusy: Nutnost elektrické přípojky, potraviny nemají ten zcela typický uzený »šmak«.

Klikněte pro větší obrázek!Weber – Smokey Mountain – Cena: 10 990 Kč

Druhá testovaná udírna se v mnohém odlišuje od první nabídky. Je vhodná k použití venku nebo pod krytou terasou, neboť se jedná o gril kombinovaný s udírnou. Tento typ má také větší rozměry – je 102 cm vysoký a 47 cm v průměru. Uvnitř jsou dva poniklované rošty, které dělí celou udírnu na 3 prostorná pole. Zde lze ugrilovat či vyudit až tři celá kuřata! Tento typ tak můžeme doporučit spíše tam, kde se schází více strávníků. Rukojeti jsou z nylonu, který je navíc ještě skelným vláknem. Udírna obsahuje nezbytný průduch z hliníku. Poklop, kotel i mísa jsou smaltované porcelánem. Celkový vzhled je samozřejmě vzhledem ke známému výrobci grilů dovezených z USA velmi luxusní – kombinace kovové a lesklé černé barvy. Výrobce poskytuje je tento výrobek prodlouženou záruku v délce trvání 10 let pro kotel a víko, 5 let pro rukojeti a ostatní díly a standardní dva roky na rošty.

Plusy: Známá a prověřená značka, možnost využití i pro více strávníků, kvalita zpracování.

Minusy: Vysoká cena, udírna je náročnější na prostor.

Klikněte pro větší obrázek!Gril 3 v 1 barbecue udírna – Cena: 1500 Kč

Už podle několikanásobně nižší ceny než u předchozího výrobku je vidět, že tento typ patří do jiné kategorie. Vzhledem a perfektním zpracováním těžko někoho ohromíte, na druhou stranu je ale výrobek kompaktní a relativně lehký, což umožňuje vzít jej s sebou kamkoli – na chatu, chalupu, ale klidně i třeba do přírody na příjemný piknik. Navíc disponuje hned třemi funkcemi – uzení, grilování i opékání. I tento typ se člení na tři části, které je možné na sebe nastavit, a mohou tak tvořit mimo udírny i gril s vyšším dnem nebo bezpečné ohniště. Ve spodních dvou vrstvách můžeme kontrolovat oheň a přikládat pomocí otvíratelných dvířek. Poklopová část má teploměr a dva nástavce pro zavěšení masa, které chceme vyudit. Samotný poklop je pak opatřen otvorem pro vypouštění kouře. Grilování je v tomto případě trochu netradiční – nad nádobou s vodní lázní za pomoci velkého žáru a kouře. Toto grilování je zdravé, neboť nedochází k rakovinotvornému přepalování tuku. Průměr grilu činí 40 cm, výška je 80 cm.

Plusy: Jde o lehký a praktický multifunkční přístroj, který najde přeci jen širší uplatnění než předchozí testované typy.

Minusy: Od takto levného typu ale nemůžeme očekávat zázraky!

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv firem