Klikněte pro větší obrázek! Ariete 645 Disney – Cena: 1400 Kč
Prvním, a finančně nejméně nákladným testovaným výrobkem byl jeden z produktů řady Disney Ariete. Jedná se o výrobek vysoce designově atraktivní – zejména pro rodiny s mladšími dětmi. Výrobek však rozhodně není hračka, naopak – tento typ patří mezi ty podařenější z produkce dílny Ariette-Scarlett. Výhodou je zejména relativně velká nádoba na výrobu zmrzliny – lze vyrobit až 1,5 litru naráz, což vystačí pro všechny rodinné příslušníky. Nádobu lze vyjmout a v klidu omýt nebo konzumovat zmrzlinu přímo z ní. Tento výrobník byl navíc v přípravě pochoutky poměrně rychlý – za necelých půl hodiny byl s výrobou hotov. Velkou výhodou tohoto přístroje je pak možnost přidání extra přísad v posledních pěti minutách přípravy, a to určeným otvorem ve středu krytu. Vyzkoušeli jsme proto užití oříšků, vloček i barevných cukrů a vše bylo velmi chutné. Máte-li obavy z toho, že nedokážete sami vymyslet, jak zmrzlinu připravit, nemusíte mít strach – k výrobku byl přiložen návod na výrobu 15 nejběžnějších typů zmrzlin. Vyberete si určitě!

Plusy: atraktivní design, velká praktická nádoba, možnost přidání extra příměsí
Minusy: možné horší dílenské zpracování, které se ale během našeho testu neprojevilo

Klikněte pro větší obrázek!Výrobník zmrzliny ELTA – Cena: 1600 Kč
Druhý testovaný výrobek ELTA rovněž splní svůj účel bez problémů, nicméně za vyšší cenu než první testovaný stroj nabízí mnohem méně funkcí! Výrobce sice inzeruje možnost výroby nejen zmrzliny, ale i jogurtů a různých jiných sorbetů – zapomíná přitom ale, že všechny přístroje, které jsou výrobníky zmrzliny, umí rovněž připravit i ostatní dezerty! Designově nás výrobek oslovil svou kombinací modro-bílé barvy. Zároveň ale celý spotřebič nepůsobí jako hračka, s čímž často zápasí výrobky řady Ariete. Nevýhodou pro rodinu může být »pouhých« 520 ml obsahu, který je schopen tento přístroj vyprodukovat. To postačí jen na dvě větší porce. Zmrzlina zde také byla poměrně rychle hotová, dokonce rychleji než u výrobku z řady Disney. Faktem ale zůstává, že první testovaný přístroj vyrobil za stejný časový úsek třikrát tolik zmrzliny.

Plusy: skladný, líbivý design
Minusy: výrobek je schopen připravit jen malé množství zmrzliny najednou

Klikněte pro větší obrázek!DeLonghi IC 8000 – Cena: 2000 Kč
Třetím testovaným výrobkem byl výrobník z dílny firmy DeLonghi. Ze všech testovaných výrobků se vyznačoval nejlepším dílenským zpracováním a celkově největší profesionalitou v této cenové kategorii. Nevýhodou může být poměrně strohý design v provedení bílé barvy, nicméně zcela vzhledově nezajímavý výrobek nebyl. Nepraktické může být to, že na výrobu zmrzliny v tomto případě vidíme jen zčásti – větší část nádoby je ponořená uvnitř přístroje. To však kompenzuje fakt, že mísa má takřka litrový objem, což by mělo plně stačit. Přístroj lze navíc použít i na ochlazování nápojů v místě, kde nemáme přístup k ledničce. Výhodou pak může být i zavedené jméno firmy DeLonghi, která vyrábí i výrobníky v profesionální kvalitě za mnohem vyšší cenu.

Plusy: profesionální vzhled zpracování i fungování
Nevýhody: na přípravu není úplně vidět

Tristar YM-2602 – Cena: 2400 Kč
I poslední testovaný výrobek vyniká na první pohled zajímavým designem v nevšední kombinaci bílé a tyrkysové. Je rovněž, jako druhý z testovaných, obtěžkán nevýhodou neznámého jména výrobce. Tento výrobek nás však svou kvalitou překvapil! Kapacita výrobní mísy je dostačující jeden litr, celý spotřebič je praktický a snadno omyvatelný. Jedinou nevýhodou by mohl být někdy delší čas přípravy zmrzliny – podle objemu a použitých surovin. Nicméně doba nepřesáhne 40 minut.

Plusy: líbivý design, praktičnost, přehlednost, snadná manipulace
Minusy: méně skladný, delší doba přípravy

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců , profimedia.cz