www.drticeodpadu.cz  Klikněte pro větší obrázek! EcoMaster ECONOMY – Cena: 5500 Kč

Tento drtič odpadu bývá oceňován nejen pro svou nižší pořizovací cenu, ale také pro spolehlivost a úspornost. Výrobek je menší a také lehčí (3,9 kg) než běžné typy drtičů a oceníte jej především při instalaci do menších nebo obtížněji přístupných prostorů. Vhodný je tak zejména pro menší kuchyně. Výhodou je i kvalitní materiál, z kterého je drtič kompletně vyroben – kvalitní nerez ocel (hrdlo je matné). Trochu problém může být s odhlučněním přístroje, které je realizováno pouze překrytím motoru. Přesto je ale chod překvapivě tichý, vzhledem k celkově menším rozměrům tohoto drtiče. Součástí přístroje je i odpadní koleno, které je připraveno pro montáž na přepad dřezu. Drtiče je třeba instalovat na odtokový prostor dřezu a propojit s odpadním potrubím. Navíc je tu speciální vylepšená zátka pro napouštění dřezu. Tento malý přístroj naráz zvládne až 1,5 litru odpadu při 2600 otáčkách za minutu. Rozdrcené částečky jsou pak menší než 0,5 mm - ucpání odpadu se tak nemusíme obávat!

 

Plusy: Dobrá finanční dostupnost a menší rozměry.

Minusy: Pro větší domácnosti se nehodí.

 

www.eod.cz   Klikněte pro větší obrázek!Bone Crusher Economy – Cena: 6500 Kč

Tento přístroj je dokonce ještě o něco lehčí než první testovaný, váží pouhých 2,8 kg. Je opět schopen vyvinout až 2600 otáček za minutu, při kterých zvládne naráz až půl druhého litru odpadu. Na tomto přístroji oceňujeme zejména antikorozní provedení, což nám zaručí delší trvanlivost drtiče. Tento typ je navíc částečně odhlučněný. Obsluha je v tomto případě velmi jednoduchá, a tak můžeme drtič doporučit i těm z vás, kteří s ním dosud nemají žádné zkušenosti. S obsluhou nám pomůže praktická gumová vyjímatelná manžeta. Motor je chráněn tepelně proudovou pojistkou. Kdyby se ale přece jen s některou součástkou výrobku něco přihodilo, poskytuje výrobce na celý drtič záruku po dobu tří let. Podle odhadu by ale měl bez problémů fungovat nejméně 15 let. Výrobek má pouhých 35,5 cm na výšku a 12,1 cm v průměru, čímž se řadí mezi nejmenší drtiče vůbec. Hodí se tak opět i do prostor, kde je jinak instalace drtiče obtížná. Drcení je velice rychlé a údržba i chod bezproblémové.

 

Plusy: Perfektní protikorozní úprava a rychlý a efektivní chod v kombinaci s minimálními rozměry.

Minusy: Vyšší cena.

 

www.domaci-elektro.cz Klikněte pro větší obrázek!Waste: MASTER deLuxe 370 – Cena: 5000 Kč

Tento typ drtiče představuje finančně nejdostupnější testovaný výrobek. Opět funguje s 2600 otáčkami za minutu. Výhodou tohoto typu je kompletní odhlučnění. Váha je nejvyšší ze všech testovaných výrobků – činí 5 kg. Stejně jako předešlé testované typy zvládá bez problémů a rychle rozdrtit běžný odpad z kuchyně, jako jsou zbytky jídel z talíře, slupky ovoce a zeleniny (mimo kukuřice), skořápky vajec, arašídů a pistácií, jádra, semena a měkké pecky, kávová sedlina (i s filtrem), čajové sáčky, papírové kapesníky a ubrousky, nedopalky cigaret a další. Motor tohoto přístroje je opět chráněn proti přehřátí. Výrobce poskytuje záruku v délce trvání tří let. Drtící komora a segmenty jsou opět vyrobeny z kvalitní oceli. Přístroj disponuje i přípojkou na myčku. Průměr otvoru dřezu je v tomto případě o něco menší – činí 9 cm.

Plusy: Rychlost a účinnost.

Minusy: Vyšší hmotnost, navíc přístroj není celonerezový, a tak lze předpokládat, že se dříve opotřebuje.

Text: Zuzana Veselá
Foto: www.drticeodpadu.cz ; www.eod.cz ; www.domaci-elektro.cz ; www.profimedia.cz