Klikněte pro větší obrázek! Citruspresso Fagor MZ 336 - Cena: 250 Kč
Citrusový lis značky Fagor má decentní, ale přitom ne obyčejný vzhled a zejména oblíbenou kombinaci barev modré a bílé, které jsou do kuchyně jako dělané. Průhledná nádobka na šťávu má objem 0,35 litru. Přístroj disponuje dvěma velikostmi trnu, které lze libovolně střídat dle velikosti citrusového plodu, což je jeho další výhodou. Praktická na tomto spotřebiči je i možnost oboustranného automatického chodu (zleva doprava nebo zprava doleva), což umožňuje, aby odpad byl co nejmenší. Tento přístroj má příkon 20 W. Praktický je zejména na uskladnění – a to nejen možností ukrytí přívodního kabelu zespodu lisu, ale i víčkem, které ho chrání od zbytečného zaprášení a jiného poškození. Celkově tento přístroj plní svůj úkol dobře a za tak nízkou cenu snadno předčí jiné ruční lisy.

Plusy: Příjemný vzhled, nízká cena, zavedený výrobce.
Minusy: Poměrně malý objem nádobky na šťávu.

Klikněte pro větší obrázek!Holden WS 41 – Cena: 280 Kč
Lis od zatím celkem neznámé firmy Holden má obyčejný, ničím zvláštní vzhled a působí poněkud křehce. I tento přístroj umožňuje dvousměrný chod pro dokonalé vymačkání ovoce. Stejně tak nechybí možnost výměny lisu (k dispozici jsou opět dva). Jednoznačnou výhodou tohoto přístroje je jeho velikost – nádoba na šťávu má objem 1,2 litru, což ocení třeba rodiny s dětmi. Dalším plusem tohoto přístroje je sítko na dužinu, které ji umožňuje zachytit a oddělit od nápoje. Pokud ale chcete, aby šťáva dužinu obsahovala, není nic jednoduššího než sítko vyjmout. Příkon činí v tomto případě 60 W. Stejně jako přístroj od firmy Fagor je i tento opatřen průhledným ochranným krytem.

Plusy: Velký objem nádoby, sítko na dužinu.
Minusy: Na trhu zatím nezavedený výrobce, nezajímavý vzhled.

Klikněte pro větší obrázek!ETA 0037 9 0050 – Cena: 320 Kč
Spotřebič od oblíbeného českého výrobce, firmy ETA, působí na svou nízkou cenu takřka profesionálně. Nádobka je opatřená vodoznakem s ryskami, které označují, kolik šťávy už bylo vylisováno. Pro řadu kuchyňských spotřebičů firmy ETA je typická elegantní kombinace bílé a žluté barvy. Nádobka má objem jednoho litru, což ve většině případů postačí – vždyť už na výrobu litru 100% džusu je potřeba několik pomerančů. I tento přístroj nabízí možnost oboustranného automatického chodu. Lisovací trny zde jsou také dva pro různé velikosti ovoce. Výkon činí v tomto případě 25 W. Ani zde nechybí možnost zakrytí lisovací plochy plastovým krytem. Nádoba, trny, sítko i víko se dají mýt v myčce!

Plusy: Účelný a velice praktický, nejlepší v této cenové kategorii.
Minusy: Přístroji v podstatě není co vytknout.

Klikněte pro větší obrázek!Clatronic ZP 3066 – Cena: 350 Kč
I poslední testovaný výrobek od zavedené firmy Clatronic prošel testem na výbornou. Má velmi moderní design, a tak nevadí, že existuje jen v bílém provedení. Nádoba ve velikosti 1,2 litru je v tomto případě snadno odnímatelná, což umožňuje pracovat s nádobkou i dále. Opět jsou na výběr ze dvou velikosti lisů. Přístroj rovněž umožňuje oboustranný chod. Příkon v tomto případě je 40 W. Přístroj je velmi praktický i při mytí, při úschově pak opět oceníte naviják kabelu. Tento přístroj lze vřele doporučit, zejména rodinám.

Plusy: Moderní vzhled, dostatečná velikost nádobky, praktičnost.
Minusy: Firma Clatronic sice nepředčí svou oblíbeností výrobce ETA nebo Fagor, dílenské zpracování tohoto výrobku je ale velmi dobré.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců , profimedia.cz