1. Elektrický nůž ETA 0091 90050 – Cena: 558 Kč 

Elektrický nůž ETA 0091 90050Tradiční česká značka nabízí »tichošlápka« bez vibrací o výkonu 120 W s celkem jednoduchým a bezpečným ovládáním za pomoci spínače. Solidní design v tradiční kombinaci bílé a žluté je doplněn ergonomicky tvarovanou rukojetí, docela dlouhým přívodním kabelem (1,7 m) a praktickou možností zavěšení přístroje na zeď. Nerezové dvojité čepele lze bezpečnostním tlačítkem vyjmout a umýt i v myčce.

Klady: Tichý chod přístroje, delší kabel a možnost zavěšení spotřebiče na zeď.
Zápory: Tenké, prohýbající se čepele nože.

2. Elektrický nůž FAGOR CU-180 – Cena: 849 Kč 

Elektrický nůž FAGOR CU-180Modrostříbrný nůž připomíná tvarem trochu pilu. K přístroji o příkonu 160 až 180 W získáte dva typy nerezových a oboustranně otočných nožů. »Double« bezpečnostní systém jištění čepelí a možnost jejich nastavení na řez 45° a 90° vpravo i vlevo je komfortní. Spolu se zárukou 24 měsíců tento spotřebič patří do vyššího standardu.

Klady: Otočné čepele nožů vpravo i vlevo, dvojitý bezpečnostní systém jištění čepelí.
Zápory: Robustní a hranatý design, vyšší hmotnost přístroje.

3. Elektrický nůž TEFAL 852331 – Cena: 590 Kč 

Elektrický nůž TEFAL 852331Bílý, zaoblený tvar tohoto nože s kulatou ručkou je velmi příjemný do ruky. Dobrá ovladatelnost uvolňovacího tlačítka čepelí a nerezové univerzální samoostřící nože mile překvapují. Bezpečnostní zapínání je doplněno kontrolním světlem. S příkonem 100 W a příznivou cenou získáte spolehlivého pomocníka.

Klady: Univerzálnost nožů a jejich samoostření, kontrolní světlo, příznivá cena.
Zápory: Poněkud hlučnější chod přístroje.

4. Elektrický nůž MOULINEX DJAC41 - Cena: 860 Kč

Elektrický nůž MOULINEX DJAC41Bílý pomocník do kuchyně s otevřeným držákem potaženým protiskluzovým materiálem nabízí bezpečnou práci. Na výběr jsou dvojí nerez nože omyvatelné v myčce, jedny na běžné krájení a druhé na řezání mražených surovin. Snadno ovladatelné tlačítko k uvolnění nožů a příkon 100 W završuje elegantní a praktická taštička k uložení přístroje.

Klady: Dvojí druh čepelí nožů, snadná a bezpečná ovladatelnost, praktická taška.
Zápory: Vyšší cena bez odpovídajících funkcí (třeba nenastavitelné nože a absence kontrolního světla).

5. Elektrický nůž SEVERIN EM 3966 – Cena: 660 Kč

Elektrický nůž SEVERIN EM 3966Střídmý šedobílý design se dvěma nerez noži omyvatelnými v myčce evokuje spolehlivost. K přístroji patří druhé nože na mražené potraviny. Bezpečnostní prvky jako posuvný spínač a ochrana prstů jsou velkým kladem. Tečkou, která potěší, je příkon 100 W, tlačítko k uvolnění nerez čepelí a jejich omyvatelnost v myčce.

Klady: Bezpečnostní prvky, pěkný design, dva druhy čepele nožů a solidní cena.
Zápory: Kratší elektrický kabel a hlučnost.Text: Pavla Zigová
Foto: archiv firem