Fagor AL-350 – Cena: 460 Kč

Klikněte pro větší obrázek! Elektrický otvírák z dílny firmy Fagor je vyroben z kvalitního plastu v barvě celobílé. Velkou výhodou je, že tento typ je použitelný na všechny velikosti konzerv. Spotřebič jednoduše zapnete pomocí spínače a on se pak automaticky se vypne. Nůž je odnímatelný a tím jej lze snadno zbavit přichycených nečistot z konzervy. Nůž by měl mnohé vydržet, je vyroben z kvalitního a odolného materiálu. Během otvírání si přístroj neustále sám přidržuje pomocí magnetu už odříznuté části víčka. Celý přístroj váží něco málo před půl kila. Praktická je také možnost přichytit ho na stěnu, pokud s ním právě nepracujete. Příkon přístroje činí 30W. Chod je prakticky neslyšný a konzerva je opravdu otevřená během několika vteřin. Rukojeť je tvarovaná akorát do dlaně a velmi příjemně se s ní pracuje.

Plusy: Praktickou funkcí tohoto typu je zejména automatické vypnutí v případě, kdy přístroj přestaneme používat. Celé provedení včetně magnetu je velmi dobře zpracováno.

Minusy: Nevýhodou může být robustní provedení, čímž je sice přístroj snáze ovladatelný, ale rovněž o něco těžší.

Severin DO-3852 – Cena: 490 Kč

Klikněte pro větší obrázek! Výrobek značky Severin je vyrobený v kombinaci barev bílé a modré. Funguje trochu jinak než první testovaný otvírák – zapíná se stiskem páčky s hrotem, čímž se automaticky hrot vysune a začne s řezáním. Technika řezu je automatická, otvírák opět lze použít na všechny typy konzervy. Víko má magnetický držák. Horní díl je snadno oddělitelný, což umožňuje jednoduché čištění. Příkon činí 30W. Nepříliš známého výrobce není zvlášť v tomto případě potřeba se obávat, nejen proto, že značka Severin si již postupně na našem trhu své místo vydobyla, ale předně proto, že zpracování tohoto přístroje je velmi dobré. Zvlášť madlo umožňuje velmi pohodlné a příjemné držení.

Plusy: Ze všech testovaných výrobků má nejelegantnější vzhled, výhodou je i velmi praktické držadlo a tichý a rychlý chod.

Minusy: Přístroj splňuje všechny požadavky.

Kenwood CO 600 – Cena: 680 Kč

Klikněte pro větší obrázek! Poslední testovaný spotřebič pracuje na trochu jiném principu než předešlé dva otvíráky, a to zejména proto, že disponuje hned třemi funkcemi. Mimo konzerv je tak určen i na otevírání láhví a broušení nožů. Z tohoto důvodu vypadá spotřebič na první pohled trochu jinak – je na výšku a nemá žádné viditelné madlo. Nemusíte se ale obávat toho, že by vícestranným použitím přístroje utrpěla některá z funkcí, to v žádném případě. Příkon tohoto typu je o něco vyšší, činí 40W. Tento otvírák také disponuje automatickým zapnutím/vypnutím, které umožňuje mít při práci „volné ruce“. Přístroj je vybaven protiskluzovými nožičkami, které pevně přilnou na povrch pracovní desky. Pod tímto multifunkčním výrobkem je prostor pro umístění přívodního kabelu, který tak nezabírá po použití další drahocenné místo. Barevné provedení je v tomto případě celobílé.

Plusy: Funkce navíc zdůvodňují vyšší cenu výrobku, zpracování přístroje je dobré, firma je na trhu zavedená.

Minusy: Zabere více místa v kuchyni, také převážení bude poněkud složitější než u předchozích modelů.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.elektro-nakupy.cz; www.eshop.ehakr.cz; www.hifishop.cz; www.profimedia.cz