Eta 0161 90120 – 1400 Kč

Jedná se o víceúčelovou praktickou pánev, která i přes označení »smažící a pečící pánev« zvládne daleko víc – například dušení, smažení nebo zapékání. Pánev má čtvercový půdorys o ideálních rozměrech 28 x 28 cm a objem 3 litry. Příkon činí 1200 W. Díky tomu trouba zvládne připravit jídlo tak, že se zbytečKlikněte pro zvětšeníně nepřepaluje. Pánev je dodávána s praktickým termostatem, který je odnímatelný, tzv. nástrčkový. Díky němu můžeme regulovat plynule teplotu, na kterou přístroj upozorňuje signalizací.
Velice oceňujeme skutečně kvalitní nepřilnavý a odolný povrch nádoby »nano ceramic«. Držadla pánve jsou lehce pogumovaná, takže zabraňují nechtěnému vyklouznutí, i když saháme na držadlo mokrou nebo mastnou rukou. Víko je vyrobeno ze speciálního odolného skla a obroubeno nerezem. Plusem je též možnost mytí nádoby i víka v myčce (pouze termostat nejde v myčce omývat; stačí ho ale lehce otřít navlhčeným hadříkem). Pánev za nízkou cenu se může stát skvělým pomocníkem doma, venku na zahradě či verandě nebo na chatě či chalupě.

Plusy: Nízká cena, spolehlivost, snadná kontrola průběhu přípravy skrz skleněné víko, odnímatelný termostat.

Mínusy: Pánev je velice kvalitní, ale připravené jídlo nikdy nebude mít vlastnosti potravin připravených z remosky, potažmo i bravosky, které fungují trochu jinak.

Remoska R 1102 – 2490 Kč

Naší druhou testovanou pečící pánví byla klasická patentovaná remoska. Na první pohled se může zdát její design trochu zpátečnický, vše má ale Klikněte pro zvětšenína této legendě svůj smysl, a tak snadno oželíme i vzhlednější skleněné víko. Originál remoska se skládá ze tří částí – víka s topnou spirálou, mísy a stojánku. Víko je vybaveno speciálními otvory, které umožňují odvod par tak, že jídlo připravené z remosky by mělo být zdravější než z jiných pečících pánví. Zespodu je víko potaženo vrstvou teflonu (rovněž patentovanou). Stejně tak mísa je potažena materiálem »teflon classic«, vyvinutým speciálně pro tento účel.
Průměr mísy o kulatém půdorysu je v tomto případě 24 cm. Pro náš test jsme zvolili typ remosky o objemu 2 litrů, na trhu jsou však k dostání ještě dvě jiné velikostní provedení. Tento typ vážil necelé 2 kilogramy a naráz se v něm daly připravit dvě větší nebo tři menší porce. Remoska je na našem trhu už od roku 1957 a stále je velice oblíbená. Její výrobce pracuje stále na zlepšování a nově přivádí na trh i spotřebiče na grilování.

Plusy: Patentovaná revoluční pečící pánev, která se na trhu udržela více než půl století nenašla ani v našem testu přemožitele. Díky systému odsávání par ventily získáte z remosky zaručeně zdravě a kvalitně připravené jídlo.

Minusy: Cena, která ale s ohledem na kvalitu a konkurenty není přemrštěně vysoká.

Bravoska – 2399 Kč

Poslední testovanou pánví byla Bravoska od firmy Bravo. TKlikněte pro zvětšení!ato firma je proslulá svými »krabičkami na jídlo«, které dodává do řetězce IKEA nebo výrobou luxusního plastového nádobí. Bravoska disponuje deseti různými stupni teploty od 60 do 210 stupňů. Zvládne smažit, dusit nebo péct. Je tak vhodná na pečení buchet nebo masa, přípravu omáček či polévek, ideální je pro všechna zapékaná jídla. V prodeji je buď modro-černá nebo stříbrno-černá. Příkon má 1300 W. Elektrická pánev je vybavena vrstvou z hliníkové slitiny, pekáč je opatřený nepřipékavou vrstvou. Největší výhodu tohoto typu spatřujeme v rozmístění topné spirály po obvodu elektrické pánve, takže je teplo dovnitř dodáváno rovnoměrně. Ačkoli Bravoska je na trhu relativně krátce (v porovnání s Remoskou), dokázala si už mezi spotřebiteli vydobýt své místo.

Plusy: Rovnoměrný ohřev díky spirále umístěné po celém obvodu přístroje, velice oblíbený a zavedený výrobek.

Minusy: Bravoska svým provedením mírně kopíruje známější a starší remosku. Také s kvalitou použitých materiálů při dlouhodobém užívání zatím nejsou takové zkušenosti.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv firem