Klikněte pro větší obrázek!ETA 7159 90000 – Cena: 1200 Kč

Zavedený český výrobce, firma ETA, nabízí elektrický raclette gril o příkonu 1100W. Grilování probíhá na odnímatelné a poměrně snadno čistitelné kamenné desce. Tento přírodní kámen má tvar obdélníku o rozměrech 40 x 20 cm. K výrobku je přiloženo osm kvalitních grilovacích pánviček s nepřilnavým povrchem, určených právě pro přípravu raclettů. Topné těleso je nerezové a připravuje rozehřevem grilovací plochu pro zapékání. Teplotu je možné plynule regulovat, což je velmi praktické. K výrobku je ještě přiloženo osm čistících špachtlí – pro každou pánvičku zvlášť. Přestože ETA se na grily nespecializuje, tento typ se jí povedl. Díky přírodnímu kameni nejen hezky vypadá, ale také spolehlivě funguje. Navíc pokud nechcete zrovna dělat racletty, dá se výrobek použít i jako obyčejný gril.

Plusy: Kvalitní dílenské zpracování, pěkný vzhled, nízká cena.

Minusy: V této cenové kategorii nemá chybu!

Klikněte pro větší obrázek!Moulinex ACFD 4372 – Cena: 1900 Kč

Druhý testovaný gril na první pohled zaujme nevšedním designem. Kombinace modré barvy, kovu a kamene dodává tomuto grilu na eleganci, stejně jako jeho oblé tvary. Funkce má podobné jako výrobek od firmy ETA. I tady mají pánvičky svůj prostor pro uložení a vyrobeny jsou z vysoce nepřilnavého povrchu. Přístroj je lehký a kompaktní a dobře se s ním manipuluje, také díky dvěma úchytům po stranách grilu. Spotřebič je vybaven klasickým spínačem pro zapnutí/vypnutí. Příkon je o něco vyšší – činí 1200W.

Plusy: Zavedená značka, pěkný design, kvalitní zpracování.

Minusy: Vyšší cena při stejném objemu funkcí jako předchozí výrobek.

Klikněte pro větší obrázek!OBH Nordica Raclette 6923 – Cena: 800 Kč

Třetí testovaný raclette gril patří mezi obyčejnější typy, které se hodí jen pro občasné používání. Jedná se o gril kulatý, což je praktické řešení pro větší společnosti. Průměr grilovacího roštu činí 29 cm. Sýr se rozpouští v malých miskách s nepřilnavým povrchem, pro něž je stejně jako v předchozích případech připraven prostor pod grilem. Grilovací deska má také poměrně kvalitní nepřilnavý povrch a je odnímatelná, takže čištění je v tomto případě opravdu bezproblémové. Gril je pochopitelně k užití nejen na výrobu raclettů, ale i na běžné grilování, přičemž oboje lze realizovat současně. Příkon je v tomto případě nižší – činí 800W.

Plusy: Nízká cena, kruhový tvar, kvalita zpracování.

Minusy: Neznámá značka, hodí se jen pro občasné využití.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.hshop.cz; www.korunka.cz; www.profimedia.cz