Philips HD7546/20 – Cena: 1500 Kč 

Za takto nízkou cenu nelze samozřejmě očekávat zázraky. Vypracování je typické pro značku Philips – černý plast kombinovaný se zmatněným, tzv. kartáčovaným nerezem s ukazatelem hladiny vody po straně.

Velice vkusné a elegantní řešení, které se hodí snad do každé domácnosti. Objem konvice činí 1,2 litru, tedy na až patnáct menších hrnků kávy (stupnice vody je zvlášť pro malé i velké šálky).

Největším plusem konvice je ale její nerozbitnost a také fakt, že dokáže udržet kávu dlouho dobu teplou. Konvice má velice příjemný úchop a je poměrně lehká. Díky vyššímu příkonu (1000 W) je přístroj schopen velice rychlé přípravy, a to s rychlostí do deseti minut pro přípravu plné konvice.

Plusem je také vyjímatelný odklopný filtr, který disponuje také speciální nerezovou povrchovou úpravou.

Plusy: Nízká pořizovací cena, vzhledově neutrální moderní design, kvalitní konvice.

Minusy: Kávovar patří mezi ty obyčejnější, ale pro běžné použití plně dostačuje.

Náš tip: Konvice déle udrží kávu teplou, když jí před tím vypláchnete horkou vodou a uvaříte kávy plnou konvici.

Braun KF 600 Impression – Cena: 3060 Kč

Tento typ má takřka dvojnásobnou pořizovací cenu. Příkon je o něco vyšší – 1100 W, a design je rovněž zajímavý. Leštěná nerez dodává kávovaru příjemný mat. Vkusně řešenou konvici lze díky její eleganci rovnou postavit na stůl před návštěvu.

Konvice má celkový objem rovněž kolem 1,2 litru. Má uzamykatelné víčko pro nalití kávy do konvice – nedojde tedy k nežádoucímu opaření.Filtr je otočný a disponuje funkcí zamezení odkapávání.

Speciální tlačítko pro uvolnění filtru umožňuje pouhým jeho stiskem uvolnit filtr, a vyhnete se tak zbytečnému ušpinění či opaření. Přístroj se stejně jako ostatní testované typy automaticky vypne po ukončení vaření a má velký jasně zřetelný hlavní spínač.

Přístroj je vybaven speciálním patentovaným vodním filtrem Brita, který zlepšuje chuť kávy a zabraňuje usazování vodního kamene.

Plusy: Dražší kávovar s řadou vychytávek ocení opravdoví milovníci kávy.

Minusy: Nemá trvalý filtr – funguje na papírové filtry.

Náš tip: Před prvním použitím kávovaru nechte proběhnout jeden cyklus vaření kávy bez jakékoli kávy, pouze s cca 8 hrnky vody. Tento typ je konstruován pro výrobu kávy s co nejsilnějším aroma - používejte kvalitní kávu a rozdíl opravdu pocítíte.

DéLonghi ICM 65 ST – Cena: 2300 Kč

Přístroj se střední pořizovací cenou oproti ostatním testovaným kávovarům. U tohoto typu nás příliš nezaujal jeho poměrně hodně výrazný design, který se uživatelům buď hodně líbí, nebo naopak.

Má ale i své výhody. Plusem je trvalý filtr a vyšší příkon 1100 W. Přístroj se ovládá v horní části předního dílu díky přehlednému displeji s tlačítky. Kapacita nepříliš vzhledně řešené konvice je 1,8 litru, naopak velmi komfortní je ovládání přístroje.

Plusy: Vyšší příkon, trvalý filtr a snadné komfortní ovládání.

Minusy: Stylově opravdu silně vyhraněný design, který nesnese kompromis.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz