Whirlpool AKR 689 IX – Cena: 7258 Kč

První testovaný spotřebič od velice oblíbené firmy Whirpool má rozhodně co nabídnout. Digestoř je vyrobena z kvalitní nereze a její chod je mimořádně tichý (maximální hladina hluku je 65 dB). Výrobek je vysoký 117 cm, široký 59,8 cm a hluboký 49 cm. Nabízí možnost zvolit si buď odsávání, nebo odsávání s recirkulací, přičemž ve druhém případě je samozřejmě maximální výkon odsávání o něco nižší. Přístroj má zabudované osvětlení, které se skládá ze dvou halogenových žárovek. Je vybaven také dvěma kovovými tukovými filtry, dokoupit ale lze dokoupit dva uhlíkové filtry typu DKF 42 pro recirkulaci. Celá digestoř váží 10,5 kg a při jejím umisťování do kuchyně je třeba myslet na vhodnou vzdálenost od sporáku – pro použití se sporákem elektrickým je vhodné umístit digestoř 65 cm od povrchu desky a u sporáku plynového je nutné dodržet vzdálenost větší – 75 cm.

Plusy: Nejkvalitněji zpracovaný typ od zavedeného výrobce.

Mínusy: Uhlíkové filtry pro recirkulaci si musí zákazník dokoupit.

Klikněte pro větší obrázek!Best K4020 S6N – Cena: 7338 Kč

Výrobek na trhu zatím nepříliš známého producenta zaujme jak po stránce vzhledové, tak i po stránce výkonnostní. Velikostí se řadí do stejné kategorie jako první testovaný spotřebič, tedy do kategorie digestoří o šířce 60 cm. Působí ale daleko kompaktnějším dojmem. Také dvě bodová halogenová světla umístněná rovněž zespodu digestoře osvětlují větší plochu než u prvního testovaného výrobku. Protitukový kovový filtr je v tomto případě už součástí balení, opět je možnost volby mezi režimem odtahu a recirkulace Odtah je asi o 30% procent větší než u prvního testovaného výrobku, zároveň ale nijak nevzrůstá hlučnost – naopak tento typ je ještě o něco tišší než digestoř od Whirpoolu. Jako plus hodnotíme také přítomnost zpětné klapky a hlavně možnost posuvné regulace chodu motoru ve čtyřech stupních. Povrch přístroje je opět nerezový.

Plusy: Osvětlení zasahuje ze všech testovaných typů nejširší prostor, protitukový filtr v balení, možnost 4 stupňové regulace chodu a velmi příjemný vzhled.

Mínusy: Nepříliš známý výrobce a s tím spojené obavy o kvalitu dílenského zpracování.

Klikněte pro větší obrázek!Candy CCT 61/1 N – Cena: 4759 Kč

Potenciální zájemce o tuto digestoř o šířce 60 cm jistě potěší finanční dostupnost tohoto typu – přístroj je takřka o polovinu levnější než ostatní testované typy při srovnatelné kvalitě. Výrobek od firmy Candy je vybaven tzv. turbomotorem, který umožňuje dokonce nejvyšší maximální odtah ze všech testovaných digestoří (800m3/h). Dle údajů poskytovaných dodavatelem se jedná zároveň i o výrobek nejméně hlučný, v tomto směru jsou ale rozdíly mezi testovanými spotřebiči minimální. Opět máme možnost volby přímého odtahu do komína nebo nasávání s recirkulací. Tento typ disponuje třemi rychlostmi chodu, které se snadno ovládají stisknutím tlačítka na hraně přední části digestoře. Součástí výrobku jsou dvě halogenové žárovky, které osvětlují dostatečně prostor pod sebou, dva omyvatelné tukové filtry a dva uhlíkové filtry typu ACM 8. Přístroj je také vybaven zpětnou klapkou pro dokonalou efektivitu odsávání. Tento typ zaujme zákazníka i po stránce vizuální, vyrábí se totiž i v elegantní a atraktivní černé barvě.

Plusy: Elegantní provedení v černé barvě, přítomnost filtrů v základní výbavě, turbomotor s třístupňovou regulací chodu a nízká pořizovací cena.

Mínusy: Výrobek prošel naším testem bez chybičky, v dlouhodobém výhledu mohou nastat problémy spojené s možným horším zpracováním výrobku.

Text: Zuzana Veselá

Foto: www.hej.sk; www.elektro-nakupy.cz; www.technohit.ru; www.profimedia.cz