Severin PG 1501 – Cena: 660 Kč
Hned první testovaný stolní elektrický gril nás zaujal, a to nejen svou vizáží, ale především funkčností, což u takhle levných výrobků nebývá běžné. Rozměry plochy na grilování jsou pro běžnou rodinu dostatečné (37 x 23 cm). Grilovací mřížka je vyrobena z chromu a stejně jako topné těleso je samostatná – což je praktické pro údržbu. Do grilovací vany pod mřížkou je pak možné, a také vhodné, nalít vodu – odstraní se tím pach a dým, což oceníme zejména pokud grilujeme v zastřešeném místě. Praktická je i přítomnost mikrospínače, který odhalí moment, kdy je již spirála rozžhavená a automaticky se vypne. Ideální podle našeho názoru není fakt, že skelet grilu je vyroben z plastu. Na druhou je tím pádem výrobek opravdu lehký. Maso na tomto grilu bylo dobře a rychle propečené, celkově si tedy výrobek vedl slušně.

Plusy:    líbivý vzhled, praktická grilovací vana, snadné omývání
Minusy: plastové tělo grilu


Singer SC 122 – Cena: 600 Kč
Druhý testovaný stolní gril fungoval na odlišné bázi než výrobek předešlý. Grilovací plocha je v tomto případě o několik centimetrů delší (rozměry 43 x 23 cm). Grilujeme přímo na mřížové ploše opatřené nepřilnavým povrchem. I tento výrobek je opatřen nádobou na odkapávání oleje, kterým je mimochodem velmi chutné (netvrdíme že zdravé) připravovaný pokrm potírat, a to v průběhu nebo i v samém závěru přípravy. Tento spotřebič je oproti předchozímu modelu mnohem skladnější a při větší grilovací ploše je i mytí snadnější. Samozřejmostí je termostat a funkce ochrany proti přehřátí. Nemusíme se obávat ani popálení od rozžhavených madel grilu - ta jsou proti ohřevu zabezpečena, a zůstávají tak po celou dobu chodu příjemně chladná.

Plusy:     větší grilovací plocha, skladnost, atraktivní cena
Minusy:  absence možnosti regulace teploty a nastavení výšky grilu, to by ale v této   
                cenové kategorii bylo spíše překvapením

Trion TR – 9804 – Cena: 740 Kč
Celokovový gril s nerezavějící úpravou se stane vaším dlouholetým společníkem. Gril nestojí přímo na podložce, ale na nožičkách – není se proto třeba obávat poškození podložky, nicméně stabilita tím trochu trpí. Grilovací plocha je dostatečně velká a gril je vhodný jak pro venkovní, tak i vnitřní použití. Nespornou výhodou tohoto typu je možnost nastavení teploty, na kterou budete grilovat, což oceníte například v případě, že střídáte maso se zeleninou (zeleninu je samozřejmě vhodnější grilovat pomaleji na nižší stupeň). Stejně tak je velkým plusem možnost nastavení výšky grilu, podle toho, jak rychle chceme suroviny grilovat. Ocenili jsme i přítomnost zadní desky, která při venkovním použití chrání suroviny před povětrnostními vlivy a doma před zbytečným šířením nečistot. Podnos je odnímatelný nejen z důvodu usnadnění čištění, ale je možné jej sejmout a přímo z něj jídlo servírovat. Tento přístroj se nám velmi líbil, za takto nízkou cenu je to nabídka skutečně lákavá.

Plusy:     velká grilovací plocha, praktická zadní stěna, možnost regulace teploty
                grilování i výšky grilu, nízká cena
Minusy:  během testu jsme žádné závažnější nedostatky neobjevili

ETA 2159 9 0000 – Cena: 800 Kč
Posledním testovaným stolním grilem byl velice šikovný výrobek na trhu léta zavedené firmy ETA. Grilovací plocha tohoto výrobku je velká (49 x 28 cm) a zcela nepřilnavá, což umožňuje zdravé grilování bez použití tuku. Jako u jediného z testovaných grilů měla ETA praktickou světelnou kontrolku provozu. Příjemná je i možnost regulace teploty. Madla grilu se také nerozehřívala ani při delším používání, navíc jsou natolik vzdálena grilovací ploše, že nehrozí náhodné popálení. Celkově gril nezabere příliš místa, matná úprava madel navíc dobře vypadá. Gril rovněž stojí na nožičkách. Výhodou je, že grilovací plocha je v tomto případě skutečně velmi kvalitní, což činí tento gril nejatraktivnějším z testovaných.

Plusy:     možnost regulace teploty, velká
                a  kvalitní grilovací plocha, kompaktnost
Minusy:  tento výrobek dopadl v našem testu na jedničku


Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců , profimedia.cz