Baumtatic BTM 17. 3 SS – Cena: 3079 Kč

Trouba značky Baumatic velice hezky zapadá do kuchyní, kde převládá nerez nebo kombinace kovu například s černou barvou. Jedná se o menší typ mikrovlnky s objemem 17 litrů. Za nízkou pořizovací cenu zvládá tento typ skutečně jen základní funkci mikrovlnného ohřevu (výkon 700 W). Trouba je ale hezká, navíc je spolwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!ehlivá a nehlučná. Při ohřevu máme možnost volby mezi 5 různými intenzitami. Mimo nich má mikrovlnka ještě 9 funkcí, které se specializují na určité konkrétní suroviny (mléko, káva, rýže, ryby...). Přístroj se ovládá elektronicky, skvělé je také provedení vnitřního prostoru v kvalitním nerezu díky níž trouba může posloužit řadu let. Nerez se zevnitř i zvenku velice snadno omývá, nečistoty se začínají přichycovat až po delším používání. Mikrovlnka je 30 cm vysoká, 46 cm široká a 32 cm hluboká. Otočný talíř má průměr 27 cm Vzhledem k ceně se jedná o velice výhodnou koupi.

Plusy: Elegantní provedení, které se hodí do většiny kuchyní, nízká cena, spolehlivost, nerez provedení.

Minusy: Chybí přídavné funkce typické pro dražší typy (gril, horkovzdušný ohřev, možnost vaření v páře).

Mora MT 11.0000 – Cena: 4030 Kč

Mikrovlnná trouba od Mory je svými parametry velice podobná výrobku firmy Baumatic. Pro Moru hovoří lety prověřený výrobce, Baumatic je zase vzhledově hezčí. Trouba od Mory je vhodná i pro instalaci do horních skříněk v kuchyni. Objem je shodný s první testovanou troubou, rovněž 5 intenzit mikrovln. Navíc tu je jen funkwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!ce expresního vaření. Rozměrově jsou si také obě trouby podobné. Tuto troubu lze načasovat až na 150 minut samostatného ohřevu bez vašeho stálého dozoru. Samozřejmostí je funkce dětského bezpečnostního zámku, kterou disponují obě trouby. Trouba váží asi 13 kilogramů a ovládá se prostřednictvím tlačítek a digitálního displeje. Ovládání je o poznání snazší než u značky Baumatic, čemuž odpovídá i poněkud chudší ovládací panel. Na této troubě je tak znát její nižší pořizovací cena, na druhou stranu se ji naučí ovládat i vaše ratolest.

Plusy: Snadné ovládání, kvalitní výrobce, nízká cena.

Minusy: Obyčejný vzhled, má jen základní funkce.

Zelmer 29Z019 – Cena: 3889 Kč

Poslední testovaná mikrovlnka překvapí tím, že i při nízké pořizovací ceně zvládá mimo klasického ohřevu i funkci grilu. Na druhou stranu má větší rozměry – musíme počítat se šířkou 60 cm, která se už do všech vestavných setů nehodí. Rozměr je dán nerezovým rámem kolem výrobku, který ale po vestavění hezky vypadá. Navíc chwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!rání jak skříňky, tak i mikrovlnnou troubu před poškozením. I přes stejný objem 17 litrů, má tento typ o něco menší otočný talíř (24, 5 cm). Vnitřní i vnější provedení je i v tomto případě z nerezu. Trouba má také 5 výkonnostních stupňů, funkci rozmrazování do toho nepočítaje. Dále je tu možnost volby z 8 programů nebo kombinovaného ohřevu. Maximální čas vaření v kuse je 95 minut, na ukončení práce nás trouba upozorní signálem. K přístroji patří rošt grilu jako příslušenství. Celkově se za tuto nízkou cenu jedná o velice dobrou koupi za předpokladu, že máme dostatek místa i pro rámeček kolem trouby.

Plusy: Nízká cena, funkce grilu.

Minusy: Rozměrově se do všech kuchyní nehodí.

Text: Zuzana Veselá