Naše základní kritéria:

  • myčka musí být energeticky nenáročná, tedy třída A
  • myčka musí být vysoce účinná jak v mytí, tak sušení, tedy opět třída A
  • maloobchodní cena myčky nesmí přesáhnout 7500 Kč

Je třeba také podotknout, že jsme srovnávali pouze volně stojící myčky bílé barvy. Nerezové myčky totiž námi zvolenou cenovou hranici povětšinou přesahují.

Klikněte pro větší obrázek!Indesit IDL 550 EU2 – Cena: 6885 Kč

Nejlevnější myčku nádobí Indesit IDL 550 EU2 pořídíte již do 7000 Kč. Přitom toho umí celkem dost. Má standardní kapacitu 12 souprav, 5 mycích programů a 3 mycí teploty. Šikovná je funkce odloženého startu (o 3, 6, 9 a 12 hodin). „Rychlý program“ využijete tehdy, pokud nejsou na nádobí zaschlé zbytky pokrmů a vy ho potřebujete rychle umýt. Naopak „intenzivní program“ je vhodný pro silně znečištěné nádobí, zaschlé zbytky jídla, tedy zvláště pro hrnce a pánve. Zajímavostí je také systém ochrany proti přetečení „Overflow“. Spotřeba vody pro standardní program je 18 litrů a 1,05 kWh.

Naše hodnocení: Je nejlevnější a přitom na úrovni.

Klikněte pro větší obrázek!Indesit IDL 600 EU2 – Cena: 7195 Kč

Tato myčka má opět kapacitu 12 souprav. Oproti předchozí máte na výběr ze čtyř mycích teplot. Jinak jsou ostatní parametry stejné jako u její levnější sestry, pouze hlučnost je o trochu nižší.

Naše hodnocení: Chcete mít větší výběr teplot? Sáhněte po této myčce.

Candy CED 110 – Cena: 7478 Kč

I tato myčka dokáže naráz umýt až 12 souprav, má tři nastavitelné teploty, ale o jeden mycí program navíc. SKlikněte pro větší obrázek!potřeba vody je 16 litrů, což je méně než u předchozího typu, spotřeba elektrické energie je stejná. „Rychlý program“ vyčistí vaše nádobí již za pouhých 29 minut při 50°C. Zajímavý je program „studeného předmytí“. I tento model má zabezpečení proti přetečení vody.

Naše hodnocení: Hodí se pro ty, kdo nechtějí jen základní funkce.

Candy CSF 4570(E) – Cena: 7289 Kč

Uvedená myčka má nižší spotřebu energie i vody (12 litrů/0,74 kWh), ovšem zvládne umýt pouze osm jídelních souprav. Klikněte pro větší obrázek!Jedná se totiž o „pětačtyřicítku“, která je vhodná především do malých kuchyní či pro menší domácnosti. Ovšem funkce má tato myčka stejné jako její předcházející jmenovkyně, tj. tři sprchová ramena, indikátor doplnění zásobníku soli, indikátor doplnění zásobníku leštidla i ochrana proti přetečení Total overflow.

Naše hodnocení: Výkonná myčka pro malé kuchyně.

Ardo DW 60 AE – Cena: 7425 Kč

Také myčka od firmy Ardo umožňuje zvolit si ze čtyř teplot mytí, ovšem počet mycích programů je pouhých pět. Ostatní parametry se nijak zásadně neliší od výše uvedených myček nádobí, za zmínku však určitě Klikněte pro větší obrázek!stojí, že ze sledovaných myček je nejtišší (50 dB).

Naše hodnocení: Hodí se pro ty, kteří nejsou nároční na funkce, ale ocení tichý chod.

Foto: www.golasowski.cz; www.nakupuj.com; www.golasowski.cz; www.euroshop.lv; www.obchodny-dom.sk; www.profimedia.cz