Fagor CR-14 – Cena: 1800 Kč 

První testovaný presovač skutečně patří mezi ty úplně nejlevnější značkové typy na trhu. Jeho nižší pořizovací cena na něm ale na první pohled vidět není, také zpracování se nám zdá uspokojivé.

Přístroj je konstruován na přípravu hned dvou šálků najednou, tlak v čerpadle je 15 barů. Velice jednoduše se ovládá, i když nemá žádný displej. Zásobník na vodu je odnímatelný, o objemu 1,2 litru. Je opatřen přehledným ukazatelem hladiny vody.

Tento typ nemá kávomlýnek, a je tudíž konstruován na zpracování již namleté kávy. Příkon typu činí 950 W a celý kávovar váží něco přes 3 kilogramy. Typ má trysku na páru pro napěnění mléka a umožňuje rovněž nahřívání šálků, což nás za uvedenou cenu příjemně překvapilo.

Presovač podle našeho mínění pro občasné použití dostačuje. Pracuje rychle, spolehlivě a káva má uspokojivé aroma. Díky zvláštnímu kovovému vzhledu se tento kávovar báječně hodí jako dárek, například jako svatební dar pro novomanžele.

Plusy: Velký zásobník na vodu, nejvyšší tlak čerpadla v testu.

Minusy: Nemá zásobník na mléko, neumožňuje regulaci síly kávy.

DeLonghi EC EC 9 – Cena: 1700 Kč

Druhý testovaný typ se pohybuje v ještě o něco nižší cenové relaci. U tohoto typu je škoda poměrně malého tlaku čerpadla – 3,5 baru. Také neumožňuje nahřívání šálků, kvůli tomu se nám líbí o něco méně než první testovaný typ, i když je na druhou stranu o něco hezčí na pohled.

Oproti prvnímu testovanému typ ale má zásobník na mléko, který je dokonce automatický. Příkon činí 800 W a hmotnost přístroje je o něco nižší – 2,5 kilogramu. Také tento přístroj umožňuje práci pouze s již namletou kávou, ale narozdíl od prvního testovaného umožňuje regulaci síly kávy.

Velmi oceňujeme patentované bezpečnostní víko, které nejen zabraňuje úrazům dětí, ale také skvěle chrání samotnou kávu v průběhu její přípravy například před ztrátou aromatu.

Plusy: Umožňuje regulaci síly kávy, má zásobník na mléko a speciální patentované víko.

Mínusy: Nízký tlak čerpadla, neumožňuje nahřívání šálků.

Ariete-Scarlett YOU_ME 1323 – Cena: 2000 Kč

Poslední testovaný typ jsme do dnešního prověřování zařadili zejména pro jeho nevšední vzhled. Již podle názvu série se jedná o výrobek určený pro mladé spotřebitele, vhodný je samozřejmě také jako dárek.

Ale pozor, jeho vzhled je skutečně natolik zvláštní, že se nemusí každému hned zalíbit. Jistě je ale celá řada důvodů, proč si tento typ zamilovat. Tlak čerpadla je uspokojivých 11 barů, příkon činí 1300 W. Bohužel extravagantní vzhled je téměř vždy tak trochu na úkor praktického fungování přístroje, a nejinak je tomu i v tomto případě.

Chybí zde dokonce i ukazatel hladiny vody na nevelkém zásobníku (o objemu 0,2 litru). Ani tento typ nenabízí nastavení síly kávy. Z běžných funkcí v této cenové kategorii ale zůstává zachována tryska na páru pro přípravu napěněného mléka.

Přístroj má navíc ještě patentovaný termokrémovač. Oceňujeme rovněž celokovové provedení, které slibuje dlouhou životnost.

Plusy: Patentovaný termokrémovač pro přípravu hladké pěny, celokovové tělo, vzhled, na který nezapomenete.

Minusy: Chybí ukazatel hladiny vody v zásobníku, nelze nastavit sílu kávy.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz,www.isifa.comAutor: Zuzana Veselá | Fotografie: obchodni-dum.cz,www.isifa.com