Whirlpool AKT 759 – Cena: 8500 Kč

Varná deska Whirpool zaujme svým důmyslným a praktickýmWhirlpool AKT 759 – Cena: 8500 Kč rozvrstvením jednotlivých hořáků v šířce 73 cm. Výhodou je kvalitní nerezové provedení, které slibuje dlouhou životnost. Tento typ má celkem tři plynové hořáky, přičemž největší plynový hořák je umístěn zleva, kde má samostatné postavení, a je tak určen pro větší hrnce. Zcela vpravo pak jsou dva menší plynové hořáky umístěné za sebou. Uprostřed je méně úsporná, ale o něco rychlejší elektrická sklokeramická plotna. Zajímavostí je její rychlovarná zóna, kterou lze rozšířit na pečící zónu. Celý spotřebič se ovládá v čelní části, kde najdeme otočné knoflíky pro jednotlivé plotny. Samozřejmostí je také kontrolka chodu. Oceňujeme i perfektně pracující automatické zapalování, které zaručuje uživatelskou bezpečnost. U hořáků jsou samozřejmostí také bezpečnostní ventily zabraňující nežádoucímu úniku plynu.

Plusy: Kvalitní nerez, praktické uspořádání, rychlovarná zóna.
Minusy: Tento typ má sice jen tři plynové hořáky, ale velký hořák je tím lépe přístupný.

Candy PM 741/1 SVXGH – Cena: 9440 Kč

Varná deska Candy je uspořádána podobně jako ta první, Candy PM 741/1 SVXGHmá ale 4 plynové hořáky a uprostřed jednu sklokeramickou desku. Tento typ je ještě o něco málo širší než první testovaný – 74,5 cm. Tomu odpovídá váha přesahující 11 kg. Typově je tato deska opravdu velice podobná první testované – jedná se opět o úpravu nerezový plech, přístroj disponuje automatickým zapalováním a ovládáním v předu prostřednictvím knoflíků. Plynové hořáky jsou odstupňovány podle rychlosti. Přístroj disponuje také praktickou kontrolkou zbytkového tepla, samozřejmostí je pak kontrolka chodu. Trysky splňují veškerá bezpečnostní kritéria. I součástí tohoto typu je termoelektrická bezpečnostní pojistka přívodu plynu.

Plusy: Hořáky uspořádané podle rychlosti, řada bezpečnostních prvků.
Minusy: K zadním plynovým hořákům se lze dostat hůře než u ostatních testovaných typů, jinak deska žádné výraznější chyby nemá. .

Ariston PH 941 MSTV IX – Cena: 9870 Kč

Poslední testovaný spotřebič představuje sice nejdražší typ Ariston PH 941 MSTV IXz testovaných, na druhou stranu se jedná po vícero stránkách o velice zajímavý kousek. Každého na první pohled zaujme masivní vzhled s nevšedním uspořádáním hořáků. Díky uspořádání na šířku ale zabere tento typ asi 90 cm prostoru, odměnou pak ale je komfortní způsob vaření a snadný přístup k jednotlivým hořákům. Také tento typ má čtyři plynové hořáky a jeden sklokeramický. Hořák umístěný nejvíce vlevo je tzv. trojitý, díky čemuž disponuje opravdu vysokým výkonem. Sklokeramická zóna je tzv. duální, umožňuje ohřev buď s vyšším, nebo o něco nižším výkonem. Zapalování u tohoto typu je elektrické. Velice zajímavě vypadá typ také po instalaci skleněného bezpečnostního krytu, což se hodí zejména do domácností s menšími dětmi nebo do sezónních bytů, kde se mnohdy hodně práší.

Plusy: Elegantní a praktické provedení.
Minusy: Kvůli masivnímu provedení a orientaci na šířku se hodí jen do větších kuchyní.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dům.cz