Candy CFU 195 E – Cena: 5600 Kč

Mrazničku od stále oblíbenější firmy Candy, která se specializuje (www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!právě na malé typy bílé domácí techniky, je velmi praktická. Objem tohoto typu činí 88 litrů. Celkem zabere 85 cm na výšku, 55 cm na šířku a 58 cm do hloubky. Mraznička má skvělé vlastnosti – nízkou spotřebu energie, zhruba 0, 48 kWh. Za rok si tato mraznička odebere v průměru 175 kWh. Mrazící výkon tohoto typu je dostačující, zvládne vyrobit až 4 kg zmražené hmoty za den. Hlučnost činí 42dB. Mraznička má tři patra. Celkově si vedla tato mraznička v testu velice dobře, líbil se nám i nenápadný bílý design se stříbrným madlem na otevírání dvířek. Díky menším rozměrům lze mrazničku použít také jako podstavnou nebo přímo na ní instalovat další spotřebiče.

Plusy: Velice praktická a hezká mraznička za nízkou cenu.

Minusy: Disponuje jen základními funkcemi, což ale odpovídá ceně.

Elektrolux EUT 10002 W – Cena: 6570 Kč

Výhodou druhé testované mrazničky byl mimojité o něco vyšší obj(www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!em (čistý objem 91 litrů, hrubý 110 litrů) při zachování podobných rozměrů (85 cm na výšku, 55 na šířku a 61 do hloubky). Přístroj váží 32 kg a má opět tři zásuvky. Spotřeba energie je v tomto případě o něco vyšší (asi 0, 51 kWh, za rok v průměru 185 kWh). Za cenu vyšší spotřeby ovšem nabízí až trojnásobně vyšší mrazící výkon (12 kg za den)! I hlučnost je v tomto případě o něco nižší (40dB). Přístroj využívá chladivo typu R600a. Akumulační doba je cca 17 hodin. Praktická je funkce rychlorozmrazování, kterou tato mraznička nabízí. Elegantní vzhled, spolehlivost a tichý chod jsou jejími hlavními přednostmi, garancí je prověřená značka Elektrolux.

Plusy: Spolehlivá, hezká a praktický mraznička s funkcí rychlorozmrazování.

Minusy: Tato mraznička dopadla v našem testu na jedničku.

Ardo FR 12 SH – Cena: 7190 Kč

Poslední testovaná mraznička představuje finančně nejnáročnější variantu a zároveň také objemově největší – v kategorii do 100 litrů se pohybuje se svými 95ti litry čistého objemu a 110 litry hrubého na hranici. Tomu odpovídají i trochu větší rozměry – 87 cm na výšku, 60 cm na šířku a 61 cm do hloubky. Mraznička váží něco přes(www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení! 40 kg. Spotřeba energie je přitom stejná jako u prvního testovaného výrobku. Za den zvládne zmrazit až 8 kg materiálu. Hlučnost tohoto typu je 41dB, použité chladivo rovněž typu R600a. Mrazničku je nutno odmrazovat manuálně, na druhou stranu u těchto moderních typů tohoto nebude třeba příliš často. Máme možnost volby otevírání dvířek buď na pravou nebo na levou stranu, jsou zde také nastavitelné nožičky a u interiéru si můžeme volit, kam dáme dvě přepážky, které máme od výrobce k dispozici. Přístroj má kontrolku pro zapnutí a možnost rychlého mražení. Také značka Ardo má s produkcí mrazniček mnoho zkušeností, takže ani tady neuděláte chybu.

Plusy: Praktický typ s větším objemem, možnost záměny otvírání dvířek zprava nebo zleva, možnost volby interiéru, funkce rychlého mražení.

Minusy: O něco vyšší cena.

Text: Zuzana Veselá