Nevýhodou mleté kávy je, že se musí nejpozději den po umletí spotřebovat. Jinak není nic moc. Dnešní mlýnky na kávu se velmi snadno ovládají, takže příprava mleté kávy není žádný problém. Máte umleto během chvilky a nemusíte na to stát frontu. Dokonce si můžete nastavit jemnost mletí.

Klikněte pro větší obrázek!ETA 0067 90100 – cena: 950 Kč
Kdo by neznal firmu ETA! Oblíbený český výrobce vyrábí mlýnek na zrnkovou kávu v bílém provedení. K dispozici máte celkem šest stupňů pro nastavení jemnosti mletí. Jistě oceníte jeho tichý chod. Přístroj je vybaven pojistkou proti přetížení. Do násypky na kávu se pohodlně vejde 100 gramů mleté kávy. Příkon je 110 W. Nevýhodou je o něco vyšší cena, ale pokud využijete výprodeje, můžete ušetřit až 150 korun.
Naše hodnocení: Dobrý výkon, bohužel trochu odpudivý design. 

Bosch MKM 6003 – cena: 790 Kč
U kávomlýnku od firmy Bosch rovněž můžete ovlivnit jemnost mletí. Ta je však závislá na délce mlecího procesu. Do zásobníku na kávu, který je vyroben z ušlechtilé oceli, se vejde maximálně 75 gramů. Výhodou je však velmi snadná obsluha, vysoká bezpečnost a nižší cena. Příkon je 180 W. Přístroj zakoupíte v bílém i černém provedení.
Naše hodnocení: Atraktivní cena a snadné ovládání jsou plusem. Škoda jen malé kapacity. 

FAGOR ML – 2006 FX – cena: 650 Kč
Tříštivý kávomlýnek s rotačním nožem má 3 stupně pro nastavení jemnosti mleté kávy. Je v něm zabudován šikovný timer, který se automaticky vypne, jakmile je přístroj se svou prací hotov. Do zásobníku se vejde 70 gramů kávy. Je vyroben z nerezu.
Naše hodnocení: Výhodou je možnost nastavení jemnosti mletí a chytrý timer. Nevýhodou rovněž malá kapacita.

Klikněte pro větší obrázek!Concept KM 5001 – cena: 570 Kč
Elegantní kávomlýnek s noži z nerezové oceli má jen velmi malou násypku, do které se vejde 40 gramů umleté kávy. Výhodou je jeho kompaktní velikost a snadná obsluha s automatickým nastavením rychlosti. Má velmi příznivou cenu. Zato si však nemůžete nastavit jemnost mletí. Příkon je 120 W.
Naše hodnocení: Příliš malá kapacita, na druhou stranu velmi atraktivní cena.

Tramp – cena: 160 Kč
Pro hodně nenáročné je tu kávomlýnek Tramp. Výhodou je, že si jej můžete vzít se sebou na dovolenou. Kávu si však musíte sami umlít. Tento cestovní mlýnek má plastový plášť. Zakoupit jej můžete v několika barvených provedeních.
Naše hodnocení: Na výlet pod stan dobrá varianta!

 

Text: Markéta Veselá
Foto: archiv firem, www.niagara.cz