Electrolux EMS 100 1. Electrolux EMS 100 – Cena: 450 Kč

Tento napěňovač pracuje na dvě tužkové baterie, tudíž se s ním dá pracovat kdekoli. Otáčky 10 000 za minutu zaručují bohatou a hustou pěnu. Má velmi moderní a elegantní design, k vybavení patří i rozprašovač na kakao. Vše lze umístit do velmi praktického a hezkého, i když trochu nestabilního stojánku.

Plusy: Provedení a design.

Minusy: Vyšší cena a poněkud vratký stojánek.

AEG Crema Classic MS 100 2. AEG Crema Classic MS 100 – Cena: 425 Kč

Tento napěňovač mléka vzhledem velmi připomíná předchozí od Elektroluxu. Oproti němu je ale jeho stojánek stabilnější, protože součást vybavení - AEG rozprašovač kakaa - má své těžiště níže a je lépe přizpůsoben tvarem stojánku. Při sejmutí napěňovače zbylé vybavení pevně zůstává na svém místě. AEG Crema Classic pracuje na dvě baterie, má otáčky 10 000 za minutu, praktický a stabilní stojan lze umístit i na stěnu.

Plusy: Design, výbava, možnost umístit stojan na plochu i na stěnu.

Minusy: Vyšší cena.

Fagor LE-1203. Fagor LE-120 – Cena: 249 Kč

Tento přístroj se hodí na mléko, kakao, na ledovou kávu a frappé, instantní nápoje i koktejly. Je poháněn dvěma tužkovými bateriemi a má solidní mixážní spirálu. Rovněž velmi pěkný modrostříbrný oválný design je plusem. Absence posypávače kakaa a stojánku nebo možnost podobného uchycení je ale na škodu. Pracuje rychlostí 10 000 otáček za minutu.

Plusy: Dobrá cena a design.

Minusy: Málo vybavení a nemožnost umístění a uchycení napěňovače tak, aby byl po ruce.

ETA 3018 90000 ETA 3018 90000 – Cena: 202 Kč

Tento napěňovač mile překvapí nejen bohatou výbavou, ale i stojanem, cenou a vzhledem. Vybavení tvoří tři nástavce na různá použití – pružinová hlavice je vhodná k míchání mléčných výrobků, vlnitá hlavice zase k přípravě koktejlů, omáček a dresinků, a ta ozubená pak k přípravě ledových drinků a milkshaků. Přístroj pracuje při standardních 10 000 otáčkách za minutu. Podstavec je velmi stabilní, umožňuje uchycení všeho vybavení a navíc také indukční dobíjení napěňovače. Vše dolaďuje elegantní černostříbrný design.

Plusy: Pestré vybavení, vzhled, cena a možnost dobití.

Minusy: Žádné se při testu neprojevily.

Clatronic MS 2860Clatronic MS 2860 – Cena: 330 Kč

Tento přístroj je trochu masivnější a těžší než ostatní testované, ale má příjemný povrch i vzhled. Vybavení je standardní a stojánek velmi prakticky a elegantně řešen. Napěňovač je napájen dvěma tužkovými bateriemi a pružina k napěňování nerezová. Nerezový stojan pojme napěňovač i všechno vybavení - pinzetu na cukr a cukřenku na čokoládový prášek.

Plusy: Cena, design, materiál.

Minusy: Vyšší hmotnost (5 kg) a absence vyměnitelných hlavic.

Text: Pavla Zigová
Foto: elektro-megastore.cz ; amazon.com