Hyundai JE 114 – Cena: 599 Kč

Výrobek značky Hyundai má vzhledem k nízké ceně skutečně jKlikněte pro zvětšení!en základní funkce. Na druhou stranu fakt, že tento spotřebič disponuje jen jednou rychlostí chodu při občasném použití nijak nevadí. Důležitá je především kvalita zpracování, která je ucházející. Kladně hodnotíme zejména přítomnost mikrosítka z nereze. Výhodou také je, že přístroj je malý, a proto nezabere mnoho místa a je snadno rozebíratelný. Jeho údržba je bezproblémová. I u tohoto nejlevnějšího typu myslel výrobce na bezpečnost – odšťavovač disponuje bezpečnostním systémem a gumovými nožičkami zajišťujícími stabilitu při chodu. Příkon činí dostatečných 350 W.

Plusy: Vzhledem k nízké ceně poměrně kvalitní zpracování, malé rozměry. Pro občasné užití naprosto stačí. Ideální je například na ranní rychlé vymačkání džusů z citrusů!

Minusy: Není uzpůsoben pro atypické druhy ovoce nebo zeleniny, nezvládne různé rychlosti a intenzity chodu, možné rychlé opotřebení.

Fagor LC-320 – Cena: 849 Kč

Výrobek firmy Fagor se velmi podobá předchozímu typu, je ale o 250 Kč dražší. Že jde i rozdíl v kvalitě, je však při spuštění hned patrné – přístroj od Fagoru Klikněte pro zvětšení!automaticky odděluje dřeň od tekutiny. To je vhodné pro ty, kteří nemají rádi ve vylisované šťávě ani náznaky dužiny a dalších „nečistot“. Filtr je vyroben z poměrně kvalitní nerez oceli. Odšťavňovač má také jen jednu rychlost, při použití je nehlučný. Oproti předchozímu typu se o něco hůře rozebírá, běžná údržba je ale i v tomto případě bezproblémová. Typ má dvojité zabezpečení nasazení nádoby, takže určitě nemůže dojít k zahájení chodu omylem. Samotné odšťavňování není příliš prakticky řešeno, neboť většina procesu se odehrává uvnitř spotřebiče, takže uživatel nemůže provoz vizuálně kontrolovat. Prakticky je na druhou stranu řešen samotný „výčep“ vylisované šťávy, kdy stačí pod otvor v přístroji přiložit nádobku, a čerstvý nápoj je hotov! Příkon 300 W.

Plusy: Automatické oddělení dřeně od tekutiny, nízká hlučnost, snadná údržba.

Mínusy: Neprůhledné provedení, jedna rychlost.

Moulinex JU200 VITAE – Cena: 950 Kč

Přístroj značky Moulinex zaujme na první pohled designem –kombKlikněte pro zvětšení!inace bílého a zeleného průhledného plastu s oranžovožlutými doplňky je velmi pěkná. Přístroj má nejnižší příkon 200 W, o kvalitu odšťavňování se ale stará kvalitní motor přístroje. Není divu, Moulinex má s výrobou odšťavňovačů ze všech dnes testovaných firem největší zkušenost. Přístroj má také jednu rychlost, a to dostatečných 12 800 otáček za minutu. V tomto případě je průběh lisování díky průhlednému víku snadno kontrolovatelný. Díky praktickému zabudovanému kontejneru na zbytky s objemem 1,35 litru zvládne bez zastávek zpracovat až kilo ovoce. Nejméně odpadu máme povětšinou z rajčat, těch tedy tento typ zvládne asi 1,5 kg. Filtr je také v tomto případě nerezový. Výrobek se snadno udržuje a při správné poloze nádoby (na rovné podložce) je díky protiskluzovým nožičkám zcela bezpečný.

Plusy: Velký kontejner na odpadky, účinné odšťavňování, atraktivní provedení.

Minusy: Ze všech testovaných je nejdražší – v této cenové relaci už je nabídka širší.

Text: Zuzana Veselá
Zdroj: Obchodnidum.cz
Foto: www.obchodni-dum.cz