Klikněte pro větší obrázek! Singer Ariete Disney 2860 – Cena: 960 Kč
Známá firma Singer se specializuje na výrobky designersky atraktivní právě pro naše potomky. Už ti nejmenší zvídavě pokukují po barevném medvídku Pú na obalu a stejný zájem pak jistě budou mít o stravu přístrojem připravenou. Jedná se o klasickou ohřívačku lahví a jídla, která je ale přenosná. Stačí mít jen zdroj elektrické energie. Výhodou tohoto přístroje je zejména naprosto tichý chod a možnost volby mezi třemi stupni ohřevu ( A – do 40 stupňů, B – do 75 stupňů, C – max. 100 stupňů). Přístroj je vybaven bezpečnostní pojistkou. Sám se vypne, pokud je v přístroji málo vody. Výrobce dodává tuto ohřívačku s praktickým víčkem.

Plusy: Atraktivní vzhled přístroje,bezpečnostní pojistka, relativně nízká cena.
Minusy: Nemá žádné další funkce, ale svůj účel splní.

Klikněte pro větší obrázek!Tefal BH42500A0 – Cena: 1000 Kč
Společnost Tefal přistupuje k výrobě ohřívaček dětských láhví s profesionalitou sobě vlastní – přístroj má hezkou modrou barvu a moderní provedení, ale není na něm vidět, že určen zejména pro děti. Celkově ale nelze chodu této ohřívačky nic vytknout. Ohřev je vskutku velmi rychlý – na jednu láhev postačí něco přes 3 minuty, na přesnídávku kolem 5 minut. Zároveň je tento výrobek schopen již dosaženou teplotu až půl hodiny konstantně udržovat. Praktická je také dvojí stupnice – potravu lze ohřívat podle množství potravy nebo podle časového úseku, který ohřátí pokrmu potřebujeme. Spotřebič je opatřen světelnou kontrolkou chodu, dosažení potřebné teploty signalizuje zvukovým signálem. Ohřátou lahvičku pak lze vyjmout a přenášet i s vnitřní nádobou, která se i snadno omývá. Uvnitř se nachází praktický držák pro nastavení velikosti ohřívané nádoby – to oceníme zejména u menších sklenic s přesnídávkou.

Plusy: Rychlý chod, kontrolka chodu, dvojí stupnice.
Minusy: Vzhled neupoutá malé strávníky.

Klikněte pro větší obrázek!Philips SCF 280 / 3 v 1 – Cena: 2700 Kč
Přístroj firmy Philips má hned několik důležitých funkcí – je kompletním sterilizátorem pro až 6 malých nebo 4 širší láhve, dudlíky a menší hračky, které si děti strkají do pusy. Dále je schopen rozmrazovat a ohřívat dětskou stravu a v neposlední řadě umí uvařit zdravě dětské zeleninky (ale i ovoce) v páře, tedy při zachování všech důležitých vitamínů a zdraví prospěšných látek. Přístroj pracuje velice rychle a spolehlivě. Vzhledově je velmi atraktivní díky kombinaci bílé a oranžové barvy. Je vhodný pro všechny typy a velikosti láhví i skleniček. Je opět na vysoké bezpečnostní úrovni, ať už je řeč o funkci ochrany proti přehřátí nebo funkci automatického vypnutí po ukončení přípravy pokrmu.

Plusy: Multifunkčnost, hezký vzhled, bezpečnost provozu.
Minusy: Poměrně vysoká cena.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců , profimedia.cz