Foto 1 (www.obchodni-dum.cz) Klikněte pro zvětšení!Goddess CHO 162 SS Metalic line – Cena: 640 Kč

Multifunkční sekáček od nepříliš známé firmy Goddess má dvě hlavní přednosti – extrémní výkonnost sekáčku (při 320 W) a velmi ostrý a kvalitní nerez nůž. Součástí balení je také speciální nůž pro sekání ledu. Oba nože zvládnou velice rychle a efektivně potraviny nasekat, při delším sekání jsou potraviny nasekané velmi najemno. Také vzhledově se tento typ velice povedl – kombinuje průhlednou skleněnou misku na potraviny o objemu 1 litr, černou barvu a speciální plast imitující nerez na povrchu sekáčku. Tato povrchová úprava je velmi kvalitní a má jednu velkou výhodu – na rozdíl od nerezu tu nejsou vidět otisky prstů. Praktické je i ergonomické držadlo, na němž je prakticky umístěn spínač. Nádobu i příslušenství k tomuto přístroji lze pohodlně omývat v myčce.

Plusy: Větší litrová mísa, kvalitní plastové tělo imitující nerez, vysoký výkon.

Minusy: Mísa vyrobená ze skla se může snadno rozbít.

Foto 2 (www.obchodnet.cz) Klikněte pro zvětšení!Hyundai CHO 110 – Cena: 508 Kč

Výrobek od firmy Hyundai kombinuje bílé plastové tělo s plastovou mísou o objemu 0,6 litru. S 300 W je i tento typ dostatečně výkonný. Nerezový nůž je v tomto případě ještě ostřejší než u prvého testovaného typu a potraviny zpracovává skutečně velmi rychle. Plusem je také velké tlačítko pro pohotové spuštění. Mimo toho kombinuje tento typ několik bezpečnostních prvků, a tak je chráněn před dětmi. Celý spotřebič váží necelý kilogram a nezabírá příliš místa. Stejně jako v prvním případě lze mísu i další doplňky mýt v myčce nádobí. Nevyžadujete-li od sekáčku žádné další speciální funkce, ale jen spolehlivost, kvalitu a nízkou cenu, je pro vás tento typ jako dělaný.

Plusy: Kvalitní a ostrý nerezový nůž, výkonnost, řada bezpečnostních prvků.

Minusy: Ve větších rodinách nemusí dostačovat velikost misky.

Foto 3 (www.domacitechnika.cz) Klikněte pro zvětšení!ETA 0078 90000 CENTRUM – Cena: 900 Kč

Sázíte-li při výběru nejraději na osvědčenou kvalitu firmy ETA, pravděpodobně nesáhnete vedle. V tomto případě se jedná o víceúčelový, praktický a skladný minirobot, který zvládne mimo sekání například i funkci šlehání (díky speciálnímu šlehacímu nástavci). Je určen zejména pro rychlé zpracování menšího množství potravin. Provedení přístroje je příjemné na pohled – kombinuje průhlednou skleněnou mísu o objemu 900 ml s bílým kovem a několika světle zelenými prvky. Mísa je vyrobená ze skla a dá se použít i do mikrovlnné trouby. Samozřejmostí je bezpečnostní spínač. Tento sekáček váží něco přes půldruhého kila vzhledem k skleněné míse a bytelnému tělu spotřebiče. Na druhou stranu i tento typ je velice nenáročný na velikost úložného prostoru. Plusem je také gumová protiskluzová podložka. Tento typ má také nejvyšší příkon ze všech – 400 W.

Plusy: Kvalitní zpracování, speciální šlehací nástavec, velký výkon, protiskluzová podložka a možnost použití mísy i v mikrovlnné troubě.

Minusy: Se skleněnou mísou je třeba zacházet opatrně, jinak se nedá přístroji nic vytknout!

Text: Zuzana Veselá