Klikněte pro větší obrázek! Fagor CG 312 – Cena: 680 Kč
První z testovaných výrobků je vhodný pro rodiny nebo na pracoviště, kde se potřebuje více kávy najednou. Dokáže vyrobit totiž až 1,8 litru kávy, tj. asi 15 hrníčků naráz. Na první pohled zaujme černým lesklým povrchem a celkově elegantním vzhledem. Velkou výhodou je přítomnost stálého nylonového filtru, který není u této cenové kategorie vždy samozřejmostí. Poněkud mohutnějším dojmem působí tento překapávač kvůli velkému zásobníku na vodu. Oceníme i ploténku pro přihřev kávy, která je již v konvici hotová. Konvice je v tomto případě velmi pěkně řešená, samozřejmostí je tepelně izolované držadlo. Přístroj má navíc i tepelnou pojistku, zabraňující přílišnému přehřátí konvice. Velmi snadno se udržuje, všechny části jsou lehce dostupné k omytí. Při skladování je tu navíc možnost uložení přívodního kabelu v podstavci přístroje, čímž se ušetří prostor, který by jinak kávovar zabíral.

Plusy: Připraví hodně kávy najednou, má atraktivní vzhled a stálý filtr.
Minusy: Oproti ostatním testovaným překapávačům je poněkud rozměrnější.

Klikněte pro větší obrázek!Kenwood CM 170 – Cena: 670 Kč
Kávovar Kenwood je na první pohled úspornější na prostor než předchozí testovaný výrobek, jinak ale za ním většinou zaostává. Barva je bílá, ani jinak není přístroj na pohled nijak atraktivní. Kapacita připojené skleněné konvice je 1,25 litru – přístroj je tak vhodný k přípravě 10 větších nebo 15 menších hrnečků kávy. Konvice je oproti zbytku zajímavě řešena, výhodou je i ukazatel hladiny vody. Zajímavostí tohoto výrobku je systém, který zabraňuje odkapávání poté, co je káva již hotová. To je praktické ve chvílích, kdy je konvice z přístroje vyňata a nepřejeme si, aby zbylá káva odpadávala na plotýnku. Plotýnka je i zde výhřevná. Tento přístroj navíc disponuje světelnou kontrolkou ve dvou polohách podle toho, zda je, či není kávovar zapnutý. K přístroji bohužel není přibalen stálý filtr, měl by se ale dát dokoupit.

Plusy: Skladnost, dostatečně velká kvalitní konvice, systém zabraňující odkapávání.
Minusy: Absence stálého filtru, nepříliš vzhledný design.

Klikněte pro větší obrázek!De Longhi ICM 2 – Cena: 700 Kč
O tento přístroj je v této cenové kategorii velký zájem vzhledem k jeho kvalitě, funkčnosti i atraktivnímu vzhledu. Design je velmi pěkný – kombinace bílé barvy s černými tlačítky a s průhledným zásobníkem na vodu vzadu je elegantní. Skleněná konvice má rovněž dostatečně velký objem o 1,4 litru (postačí asi na 10 středně velkých šálků). Nádoba je opět skleněná a má ukazatel hladiny vody. Přístroj má praktický otočný držák filtru, kterým si pohodlně směrem k sobě můžeme vysunout a po použití zase zaklapnout. Nicméně stálý filtr rovněž není u přístroje přibalen. I tento výrobek disponuje nahřívací plotnou a pojistkou proti okapu.

Plusy: Líbivý design, kvalita.
Minusy: Absence stálého filtru.


Klikněte pro větší obrázek!Philips HD 7448 – Cena: 730 Kč
Poslední z testovaných překapávačů je nejdražší, přitom ale nemá příliš atraktivní vzhled, který bychom od firmy Philips očekávali. Ani skleněná konvice není vyřešena zrovna nejlépe, její objem čítá 1,3 litru. Držák filtru je tak jako u předchozích testovaných výrobků výklopný a filtr odnímatelný, ale stálý filtr si také musíte dokoupit sami. Ani funkce »drip stop« nenabízí nic převratného, jedná se opět o technologii zamezující odkapávání. Indikátor stavu hladiny se v tomto případě nachází jak na zásobníku vody, tak na skleněné konvici. Nicméně výsledný slabší dojem nezachrání ani podsvětlený vypínač či možnost uschovat kabel do přihrádky pod přístrojem.

Plusy: Kvalita firmy Philips, spolehlivý provoz a snadná obsluha.
Minusy: Strohý vzhled, absence stálého filtru.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců, Profimedia.cz