Možná tomu nebudete věřit, ale už v této cenové kategorii si můžete zakoupit přístroje, které vás mile překvapí chutně připravenou kávou. Ale pozor! Uvedené ceny testovaných výrobků jsou pouze orientační. Pokud využijete zajímavých nabídek na internetu nebo sezónních slev, můžete ušetřit i několik set korun!

Tento moderní pomocník ve slušivém stříbrném kabátku vám ochotně uvaří výborné espreso a další horké nápoje. Klikněte pro větší obrázek!Severin KA 5985 – cena: 3000 Kč
Severin KA 5985 je oblíbený přístroj na výrobu espresa, café crema a dalších horkých nápojů. Součástí přístroje je nástavec na mletou kávu, stejně jako nástavec na porcovanou kávu v sáčcích. Pomocí jeho výkyvné trysky si můžete připravit cappuccino plné mléčné pěny. Pokud si tohoto pomocníka pořídíte domů, určitě oceníte jeho samostatnou parní trysku, která umožňuje velmi snadné čištění. Zásobník na vodu má objem 1,5 l. Příkon topného tělesa je 1000 W. Přístroj můžete zakoupit ve stříbrném a v černém provedení.
Naše hodnocení: Za uvedenou cenu velmi dobrý přístroj.

Bosch TCA 4101 – cena: 3700 Kč
Tento přístroj je určen na výrobu kvalitního espresa a cappuccina. Je vybaven tryskou na páru a napěnění mléka. Výhodou je jeho snadná obsluha. Odkapávací misku lze vyjmout a umýt v myčce. Průhledný vyjímatelný zásobník na vodu má objem 1,2 l. Příkon je 1260 W. Bosch TCA 4101 je k dostání ve dvou barevných provedeních, v černém a stříbrném.
Naše hodnocení: Velmi dobrý přístroj, za uvedenou cenu ale seženete levněji i stejně výkonný přístroj jiné značky.

Mašinka na výrobu espresa od Rowenty. Její součástí je nerezová plocha se zábradlím pro nahřátí šálků. Klikněte pro větší obrázek!Rowenta ES 510020 Prelude – cena: 4500 Kč
Tato mašinka na výrobu espresa je stejně jako předešlé přístroje vybavena parní tryskou pro naplnění mléka na cappuccino. Sítka na jeden až dva šálky obsahují speciální vložky pro lepší naplnění. Třetí sítko je určeno na tablety se stlačenou kávou. Přístroj je vyroben z kombinace nerezu a černého plastu. Jeho součástí je nerezová plocha se zábradlím, která slouží k nahřátí šálků. Odkapávací tácek je odnímatelný, aby se mohl snadno čistit. Objem nádržky na vodu je 1,5l. Příkon je 1150 W.
Naše hodnocení: Nahřívání šálků je pro skutečné fajnšmekry! Velmi dobrý přístroj!

SAECO Via Veneto de Luxe – cena 4900 Kč
Kávovary z této řady patří k nejmenším kávovarům vůbec. Velikost přístroje je však jedním z parametrů, který nijak neubírá na kvalitě. S pomocí presovače Via Veneto si díky jeho trysce na horkou vodu můžete připravit nejen chutné espreso, ale samozřejmě také napěněné cappuccino, čaj, grog a další nápoje na zahřátí. Nevýhodou tohoto přístroje je, že nemáte možnost předehřátí šálků. Zato však oceníte jeho pěkný design. Objem zásobníku na vodu je 1,5 l. Příkon 1150 W.
Naše hodnocení: Obrovským plusem je opravdu velmi vyvedený design, na druhou stranu ale za stejné peníze seženete přístroj s podobnými parametry skoro o dva tisíce levněji.

Text: Ing. Markéta Veselá, Bc.
Foto: archiv firem