Klikněte pro větší obrázek! Tefal Prep´ Line – Cena: 600 Kč
Spotřebič od firmy Tefal je jednoduchý, ale výkonný. Při své nízké ceně překvapí možností regulace rychlosti v pěti stupních, přičemž nejvyšší z nich, zvaná »turbo«, odpovídá výkonností svému názvu. Tlačítko »eject«, které uvádí výrobce jako jednu z charakteristik přístroje, patří naopak v dnešní době k již takřka povinné výbavě ručního mixéru – umožňuje snazší vysunutí metel z přístroje tak, abychom je nemuseli vyndávat ručně. Bílá barva v kombinaci s odstínem mango ničím neurazí, ale ani nezaujme. Tento přístroj uspokojí zákazníka, který neočekává od mixéru nic jiného než práci šlehacích a hnětacích metel z již klasické nerez oceli.

Plusy: Cena – lze jej sehnat již za 600 korun. Pět rychlostí šlehání/hnětení, včetně funkce »turbo«.
Minusy: Strohý design, mimo hnětení a šlehání nemá žádné další přídatné funkce.

Klikněte pro větší obrázek!HB – 2560 Roadstar – Cena: 700 Kč
Druhým testovaným typem ručního mixéru je ponorný ruční mixér Roadstar. Výrobce uvádí jako základní vlastnost přístroje jeho univerzálnost, což jej vystihuje. Ponorné mixéry obecně mají trochu jiné vlastnosti než mixéry klasické – umožňují hlubší proniknutí do nádoby, mohou mít i větší výkon. Tento typ má mimo šlehače a metly z nerez oceli, kterými disponoval i předešlý výrobek, také několik dalších kusů příslušenství. Ocenění si zaslouží zejména menší nádoba, která při použití s noži, patřícími k příslušenství, umožní například bezpečné sekání ořechů. K ponornému mixéru Roadstar patří ještě jedna větší, klasická nádoba, nicméně její objem 600 ml je pro běžné vaření nedostačující.

Plusy: Nízká cena, poměrně zajímavý design, několik možností použití
Minusy: Malá kapacita nádoby, zabírá více místa.

Klikněte pro větší obrázek!Fagor SP 251 – Cena: 500 Kč
Tento přístroj patří v kategorii těch levnějších rozhodně mezi ty atraktivnější. Za velmi nízkou cenu nabízí většinu funkcí, jimiž disponují i přístroje o třídu dražší. Nabízí možnost chodu v pěti rychlostech, a to včetně »turbo« výkonu. Samozřejmostí jsou hnětací a šlehací metly z nerez oceli, tento přístroj však jako první z testovaných má i praktický ponorný nástavec a pasírovací nádobu. Navíc tento spotřebič umožňuje, díky držáku na stěnu, i úsporu prostoru při práci a skladování. I co se týče designu, předčil tento výrobek ve své kategorii ostatní – jeho tvary jsou líbivé a bílá barva v kombinaci se světle zelenou působí velmi svěže.

Plusy: Široká výbava a hodně funkcí vzhledem k ceně, příjemný design, možnost uchycení na stěnu.
Minusy: Možné horší dílenské zpracování vzhledem k nízké ceně výrobku.

Klikněte pro větší obrázek!ETA Promise 2046/0 – 960 Kč
Poslední z testovaných výrobků dělá čest dobrému jménu firmy ETA. Vyšší cena se v tomto případě zákazníkovi bohatě vyplatí. Přístroji nechybí žádná z důležitých funkcí – hnětací i šlehací metly, ponorný mixér, regulace rychlosti, možnost sekání či přítomnost držáku na stěnu. Tento přístroj ale navíc jako jediný nabízí možnost použití praktického stojanu s poháněnou otočnou mísou. Tu využijeme, chcete-li mixovat a zároveň do pokrmu přidávat další přísady. V takovou chvíli běžný kuchyňský ruční mixér překáží, tento typ ale naopak práci ulehčí. Také kapacita přibalené mísy je dostatečná – 1,5 litru.

Plusy: Velká praktičnost přístroje především v podobě stojanu s poháněnou mísou o objemu 1,5 litru. Vzhledem k nabízeným funkcím poměrně nízká cena.
Minusy: Design spotřebiče může působit poněkud stroze.

Text: Zuzana Veselá
Foto: www.ctyrlistek.eu, www.igloo.cz, www.korunka.cz, www.az-elektro.cz , profimedia.cz