Rohnson R712 – 450 Kč

Rychlovarná konvice by měla mít několik základních atributů: bezšňůrové provedení, ukazatel množství vody, automatické vypínání, skryté topné těleso a filtr. Rohnson R712 všechny tyto atributy má, nic dalšího ale u tohoto výrobku nehledejte. Provedení působí lacině a u testované konvice jsme měli pocit, že nesedí příliš dobře na podstavci. Výhodou je nerezové dno, které ale i přes filtr proti vodnímu kameni začalo poměrně brzy vrstvu vodního kamene vykazovat. Pro úplnost: objem konvice je 1,7 litru, příkon činí 2000W.

Plusy: Cena, lze ji sehnat už za 450 korun!
Minusy: Horší dílenské zpracování, po pár použitích začal plast konvice nepříjemně zapáchat.

Zelmer 433 – 630 Kč

Jediné, čím tato konvice překvapí, je její design, který rozhodně není nudný. Provedení působí celkem přijatelně, pro někoho ale může být handicapem menší objem, který činí »jen« 1,4 litru. Příkon je 1800W.

Plusy: Zajímavý design, přijatelná cena.
Minusy: Menší objem, absence filtru.

AEG EWA3030 – 650 Kč

Značka AEG je známa svou kvalitou, což dokazuje i tato rychlovarná konvice. Zajímavý doplňkem je v této cenové kategorii ne vždy zcela běžné bezpečnostní víčko a ochrana před provozem konvice bez vody. Objem 1,75 litru je optimální, příkon činící 2200W by mohl být o něco nižší.

Plusy: Kvalitní zpracování, bezpečnostní doplňky.
Minusy: Vyšší příkon, nevýrazný design. 

Moulinex BAB1LL – 670 Kč

Také Moulinex zpravidla považujeme za známku kvality. Zajímavostí této konvice je oboustranný vodoznak a dvojitá ochrana proti přehřátí. Víčko má bezpečnostní zámek, což je praktické. Žluté provedení ale není zrovna přitažlivé, přesto se jej Moulinex zarputile drží i u jiných výrobků. Objem činí 1,7 litru a příkon je 2400W.

Plusy: Bezpečnostní prvky
Minusy: Barva a vyšší příkon

Matsui MKCSS1 – 790 Kč

Je skoro překvapením, že v kategorii rychlovarných konvic do 800 Kč najdeme i zástupce z nerezu. Kromě líbivého vzhledu ale konvice nenabízí nic nadstandardního. Objem 1,7 je běžný, příkon 2200W patří také k průměru této kategorie.

Plusy: Líbivý design, konvice působí luxusně.
Minusy: Průměrný výkon i výbava, Matsui je zákazníky hůře vnímaná značka.

Text: Martin Kočička
Foto: archiv firem, Profimedia.cz