Sencor SSM 3201 – Cena: 250 Kč
Za tak nízkou pořizovací cenu těžko můžeme očekávat zázraky, pro občasné použití ale tento sendvičovač plně postačí. Praktický je také na chaty a chalupy, protože nezabere příliš místa a příprava sendviče je poměrně rychlou záležitostí. Přístroj nabízí přípravu 4 trojúhelníkových sendvičů najednou. Disponuje dvěma kontrolkami – červeným ukazatelem chodu a zeleným ukazatelem předehřevu. Pokud tato kontrolka zhasne, můžete připravené sendviče vložit dovnitř. Přístroj od firmy Sencor má poměrně kvalitní nepřilnavé desky, které se snadno nepoškrábou (přesto ale není vhodné používat při přípravě ostré předměty). Rukojeť je dobře tepelně izolovaná, takže se o ni nepopálíte. Pozor ale na ostatní části přístroje, zvláště při vkládání a vyndávání sendvičů – desky jsou naopak velmi žhavé. Příkon činí 700 W.

Plusy: Vzhledem k ceně je velmi dobrý.
Minusy: Hodí se jen pro občasné použití.

ATP AT0202 – Cena: 280 Kč
Druhým z testovaných výrobků byl sendvičovač z dílny méně známého výrobce, firmy ATP. Předností tohoto spotřebiče je možnost objednání v několika barevných modifikacích – na skladě je modré, zelené nebo žluté vyvedení. Přístroj disponuje opět dvěma čtvercovými plotýnkami s nepřilnavým povrchem. Příkon opět činí 750 W a přístroj je zabezpečen proti přehřátí. Opět tu můžeme na dvou kontrolkách sledovat, zda jde do přístroje proud a zda má již teplotu dostatečnou k přípravě sendviče.

Plusy: Můžete ho koupit v několika barvách, aby vám ladil do kuchyně.
Minusy: Pokud necháte sendvič v přístroji déle než dvě minuty, jako by se vysuší a suroviny nechutnají dobře.

Klikněte pro větší obrázek!Eldom ST8 – Cena: 285 Kč
Posledním testovaným byl sendvičovač od firmy Eldom, tentokrát v provedení pouze bílém. Tento přístroj umí vyrobit 4 trojúhelníkové sendviče (překrojením klasického čtvercového toastového chleba). Desky mají velmi kvalitní teflonový povrch, který se nepoškrábe a snadno se omývá. Opět tu nacházíme praktické indikátory chodu a předehřevu. Celé tělo přístroje v tomto případě výborně tepelně izoluje, což z něj dělá i přes neznámého výrobce poměrně atraktivního pomocníka do kuchyně s příkonem 700 W.

Plusy: Má velmi kvalitní teflonový povrch.
Minusy: Ke kvalitě by mohl mít i modernější design.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců, profimedia.cz