Klikněte pro větší obrázek! Hyundai BS 221 – Cena: 520 Kč

Jednou z levnějších svářeček fólií je výrobek firmy Hyundai. Existují samozřejmě i lacinější přístroje, ale ty často nefungují, jak mají. To však není případ tohoto typu, svářečka s příkonem 160 W je poměrně šikovná. Stejně jako dražší výrobky je schopna sáček svařit a následně i oddělit. Pro uzavření používá praktický dvojitý svár, což také není vždy samozřejmostí. Oceňujeme zejména funkci odsávání vzduchu, která je pro správnou konzervaci potravin velice praktická, navíc šetří místo. Při koupi dostanete navíc třicetimetrovou fólii, díky níž můžeme hned začít s prací. Fólii ale lze samozřejmě bez problémů dokoupit v každém větším supermarketu nebo domácích potřebách.

Plusy: Příznivá cena, dobrá funkčnost.
Minusy: Menší výkon.

Klikněte pro větší obrázek!Clatronic FS 777 – Cena: 550 Kč

I svářečka řady Clatronic patří mezi ty levnější druhy, má však oproti prvému testovanému výrobku několik výhod. V prvé řadě se jedná o dobré jméno firmy Clatronic v otázkách výroby kvalitních svářeček fólií – zákazníci se po nich často ptají a po koupi většinou na internetu tyto svářečky pozitivně hodnotí. V druhé řadě oceňujeme kompaktnější provedení, které více šetří místem a celkově kvalitnější dílenské zpracování. Samotný chod je pak velmi podobný výrobku řady Hyundai. Příkon v tomto případě činí polovičních 75 W. Opět je schopen naráz svařit i oddělit sáček, stejně jako účinně vysát veškerý vzduch. Navíc, oproti svářečce od firmy Hyundai, tu máme dvě světelné kontrolky chodu a možnost úložného prostoru pro kabel pod přístrojem.

Plusy: Dobrý chod přístroje, kontrolky a úložný prostor pro kabel.
Minusy: Přístroji s přihlédnutím k nízké ceně nelze nic vytknout. 

Klikněte pro větší obrázek!ETA 0762 90000 – Cena: 700 Kč

O něco finančně náročnější je svářečka z dílny firmy ETA. Nevýhodou tohoto přístroje, například na rozdíl od výrobku od firmy Clatronic, jsou větší rozměry. Rozdíl ale není tak velký, a kdo nemá problém s prostorem, naopak ocení rychlejší a efektivnější sváření fólie než u předchozích, levnějších typů. Opět tu nacházíme funkci praktického dvojitého sváření, který je skutečně velmi pevný. V tomto ohledu vyšel výrobek značky ETA v testu nejlépe. I tady je samozřejmostí funkce kvalitního odsátí vzduchu. Příkon spotřebiče činí 135 W. Praktická je i světelná signalizace průběhu svařování, která nám umožňuje celý proces monitorovat. U tohoto přístroje je navíc kladen větší důraz na bezpečnost – mimo jiné je opatřen tepelnou pojistkou zabraňující přehřátí. Máte-li zásuvku nevýhodně umístěnou dále od pracovní plochy, jistě oceníte také delší kabel – celkem dosáhne až 1,7 metru daleko.

Plusy: Vyšší cena, se na kvalitě celého výrobku nutně musí projevit. Největším plusem je vysoká kvalita sváru, dále pak delší kabel a pojistka proti přehřátí.
Minusy: Vetší rozměry, méně kvalitní design.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců