Klikněte pro větší obrázek! Concept VF 3020 – Cena: 500 Kč
Výrobek z dílny poměrně neznámé firmy Concept vzhledově neuchvátí, ale ani neurazí – kombinace bílé a žluté je už dnes klasická. Připravit v něm lze dvě vafle naráz, stejně jako u většiny vaflovačů na trhu. Velikost plotýnek je klasická – ve tvaru čtverce, inzerovaný nepřilnavý povrch je skutečně poměrně kvalitní. Díky svítící kontrolce snadno odhadnete dobu potřebnou na přípravu dobrých vaflí. Další výhodou je i prostor pro uložení kabelu, aby vaflovač nezabíral zbytečně místo. Celkově lze tento výrobek vzhledem k nízké pořizovací ceně jen doporučit!

Plusy: Nízká cena, nepřilnavý povrch, kontrolka výkonu.
Minusy: Na trhu naprosto neznámá firma, povrch plotýnek se může časem poškrábat.

Klikněte pro větší obrázek!Moulinex WD150212 – Cena: 600 Kč
Vzhledově velmi výrazný výrobek zavedené firmy Moulinex má opět dvě pečicí desky, vyrobené z velmi kvalitního, nepřilnavého materiálu. Výhodou tohoto výrobku je úprava držadla, které zůstává stále studené, i při několikaminutovém chodu. Tento vaflovač má světelné kontrolky hned dvě – červené světlo signalizuje přívod proudu do spotřebiče, zelené potom monitoruje správný rozehřev přístroje. V momentě, kdy zhasne, můžete začít s přípravou vaflí. Tento přístroj je navíc velice praktický na čištění a lze jej snadno uložit i ve svislé poloze. Nevadí-li vám extravagantní vzhled spotřebiče, pak jistě stojí za doporučení.

Plusy: Velmi kvalitní zpracování, indikátor rozehřevu.
Minusy: Ne všem bude vyhovovat barevné provedení vaflovače.


Klikněte pro větší obrázek!Tefal WD 300034 – Cena: 700 Kč
Výrobek firmy Tefal vyniká specifickým tvarem, a to nejen přístroje. Vafle z něj jsou totiž srdcové a je jich možné zhotovit hned pět naráz. Desky mají opět velmi kvalitní a nepřilnavý povrch, který toho poměrně dost vydrží. Má nastavitelný termostat a opět dvě kontrolky – červený ukazatel chodu a zelený ukazatel zahřátí. Držadlo zůstává i v tomto případě stále chladné. Plášť je vyroben z kvalitní nerezové oceli, na rozdíl od předchozích výrobků, jejichž plášť je za takřka stejnou cenu zhotoven z plastu. Tento přístroj se rovněž ukázal při omývání jako velmi praktický, oceníte i možnost uložení přívodního kabelu zespodu vaflovače. Za takto nízkou cenu se jedná o velice atraktivní spotřebič!

Plusy: Atraktivní plášť z nerez oceli, kvalitní plotýnky ve tvaru srdce, možnost přípravy až 5 vaflí najednou.
Minusy: Díky nerez oceli o něco těžší než ostatní vaflovače.


Klikněte pro větší obrázek!Ariete Disney 197 – Cena: 999 Kč
Tento výrobek, si stejně jako ostatní z řady Disney, na první pohled zamilují zejména vaše děti. A vy s nimi, pokud máte rádi kombinaci bílo-červené barvy. Tento výrobek má navíc na horní části ještě vyobrazení myšáka Mickeyho, a shodně ve tvaru jeho obličeje jsou i vyrobené vafle. Plotýnky s nepřilnavým povrchem jsou konstruovány na výrobu 4 myších vaflí naráz. Přístroj má termostat, ale bohužel jen kontrolku zapnutí a vypnutí.

Plusy: Ideální pro rodiny s dětmi!
Minusy: Absence kontrolky nahřátí, poměrně velký a neskladný kus do domácnosti.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv výrobců , profimedia.cz