Whirlpool AKT 320 IX nerez – Cena: 5019Klikněte pro zvětšení!

Výrobek firmy Whirpool je vlastně sklokeramickou deskou, na kterou přímo klademe kousky masa, zeleniny, ovoce nebo jiných potravin, které chceme grilovat. Tento typ se inspiroval v tradičním japonském vynálezu – grilu teppan, typ yaki. Ten vyniká právě jednoduchostí přípravy – desku zapneme, počkáme, až se rozžhaví a přímo na ní klademe potraviny, které pouze otáčíme. Má to tu výhodu, že tolik nehrozí připálení, gril nemá zbytečnou výhřevnost do okolí, takže spoří energii a v neposlední řadě se jedná o velice zdravý způsob přípravy potravin, bez použití omastku a přepalování. Ovládání je velice jednoduché za použití otočného knoflíku. Rozměry tohoto typu činí cca 4 cm do výšky, asi 29 do šířky a počítat musíme také s hloubkou 51 cm.

Plusy: Kvalitní gril s jednoduchým ovládáním od výrobce s letitou tradicí a za přijatelnou cenu. Tento typ grilu užijí i milovníci zdravé výživy.

Minusy: Žádné nedostatky jsme nezaznamenali.

Ariston DZ B IX nerez – Cena: 5770 Kč

Klikněte pro zvětšení!

Výrobek značky Ariston představuje druhý typ zabudovaných elektrických grilů, a to gril lávový. To znamená, že gril naplníme lávovými kameny, které jsou kryté mřížkou, na kterou pak opět po rozžhavení kamenů pokládáme suroviny. I tento typ má své výhody i nevýhody. Ačkoli je tento gril cenově srovnatelný s předchozím typem, jeho provoz není tak energeticky úsporný vzhledem k tomu, že lávové kameny se rozžhaví více než samotná deska. Na druhou stranu rozžhavení elektrických lávových kamenů je velice rychlé. Topné těleso o 2,4 kW je prakticky vyjímatelné. Počítejte pro účely vestavby s šíří 30 cm. Gril disponuje smaltovaným roštem a kontrolkou chodu. I přes bezpečnostní pojistku dbejte při přípravě na bezpečnost, z grilu sálá opravdu vysoká teplota. Ovládání je opět velice jednoduché, stačí jedno otočení knoflíkem.

Plusy: Přijatelná cena, praktické ovládání, celkem kvalitní zpracování. Jídlo připravené na lávovém grilu se chuťově více blíží chuti klasicky grilovaných pokrmů.

Minusy: Ani tady není grilu co vytknout!

Baumatic PQB SS – Cena: 7310 Kč

Klikněte pro zvětšení!

Poslední testovaný spotřebič patří rovněž mezi elektrické lávové grily. Baumatic má s tím

to typem spotřebičů letité zkušenosti, a velkou výhodou tohoto typu je právě kompatibilita s dalšími výrobky firmy. Spotřebiče jednoduše propojíme spojovací lištou pro Domino desky typu Pythagora. Maximální výkon je shodný s předchozím lávovým grilem 2,4 kW. Celkově je ovšem gril bytelnější v souladu s vyšší pořizovací cenou. Také mřížka je praktičtější, snímatelná, opět smaltovaná. Lávové kameny jsou součástí balení.

Plusy: Velice praktický a propracovaný typ, kompatibilní s dalšími spotřebiči této řady.

Minusy: Vyšší pořizovací cena.

Text: Zuzana Veselá
Zdroj: Obchodni-dum.cz
Foto: archiv výrobců