Fondue Bond – Cena: 4500 Kč

Tato sada je vhodná pro ty, kdo si potrpí na eleganci a luxus. Jedná se o designově zajímavý kousek z produkce Carla Gianniniho, který nachystal (www.dokuchyne.cz) Klikněte pro zvětšení!modelovou řadu Bond. Tato sada má i přes poměrně vysokou cenu pouhých 10 dílů (chybějí mističky a další kusy, které ale samozřejmě není problém dokoupit). Rendlík o průměru 16 cm je vysoce kvalitně zpracován, praktická je i dlouhá rukojeť. Dno je speciálně upraveno pro použití na všechny typy hořáků, proto se není třeba obávat poškození. Na hrnec se nasadí tzv. nerezový límec, který obsahuje zářezy pro šest vidliček. Šest vidliček se dvěma zuby, rovněž velice kvalitně a zajímavě zpracovaných, je součástí přístroje. Dále sada obsahuje stojan na hrnec a kahánek. Ten funguje na kousky tuhého lihu, které není problém koupit.

Plusy: Reprezentativní vzhled, kvalita zpracování.

Minusy: Přes poměrně vysokou cenu chybí některé základní kousky výbavy pro přípravu fondue.

Fondue Natura – Cena: 3400 Kč

I tento výrobek patří do kategorie dražších typů, ale obsahuje(www.vsedobytu.cz) Klikněte pro zvětšení! kompletní sadu v příjemném designu. Vše je vyrobeno z kombinace dřeva a černého smaltu. Lepší by sice byl povrch z nerezu, ale nebudete-li dělat fondue ob den, neměl by to být problém. Tato sada je celkem 23 dílná – obsahuje opět hrnec s víkem, hořák s podstavcem, dále podstavec ze dřeva a nádobí. To v tomto případě sestává z šesti keramických misek a šesti vidliček a lžic. Lžíce je velice důležité mít, neboť ne všechny potraviny jde nabrat vidličkou, například maso se mnohdy rozpadá, stejně jako houstičky. Výhodou je také, že sada obsahuje misky a další nádobí ve stejném designu.

Plusy: Elegantní design, kvalitní zpracování, kompletní výbava.

Minusy: Vyšší cena odpovídá úrovni výrobku.

Bergner – BG 4505 – Cena: 400 Kč

Výrobek značky Bergner patří do kategorie levnějších výrobníků fo(www.e-kuchynskepotreby.cz) Klikněte pro zvětšení!ndue, kterých je na trhu poměrně velké množství. U této cenové kategorie se vyplatí dávat pozor na kvalitu zpracování a také na to, na jaké druhy fondue se dá použít. Tento typ je určen na výrobu fondue sýrového, ale obstojí i při výrobě jiných druhů (masového, čokoládového). Sada obsahuje bílou keramickou mísu o průměru 20 cm, stojan v černé matné úpravě, kovový difuzér, pochromovaný hořák a šest vidliček. Vidličky jsou poměrně kvalitní – jsou vyrobeny z nerez oceli, rukojeť pak mají z černého plastu opatřeného na konci barevnou tečkou. Každá vidlička má označení v jiné barvě, takže si strávníci tu svou vždy poznají.

Plusy: Nízká cena, poměrně kvalitní zpracování.

Minusy: Nehodí se pro častější a dlouhodobější používání a to zejména proto, že neobsahuje žádný kovový hrnec, ale pouze keramickou mísu, pod kterou se zatápí.

Text: Zuzana Veselá