Gallet MAH 40 – Cena: 350 Kč

Klikněte pro větší obrázek!Výhodou tohoto přístroje je jeho využití nejen k přípravě párků a rozpečených rohlíků, ale také možnost vaření kukuřice. Spotřebič dokonce disponuje i nástavcem na vaření jednoho, dvou nebo tří vajec, což oceníte při přípravě rychlých snídaní. Celkem zde lze připravit od jednoho do šesti párků najednou. Na straně přístroje je instalován vertikálně trn z oceli, který umožňuje nejen proděravění rohlíku, ale i jeho rozpečení, takže je pak příjemně křupavý. Povrch nádobky na vaření je velice dobře zpracován a je skutečně nepřilnavý. Nádobka má i odnímatelný transparentní zásobník páry. Oceňujeme možnost zapnout zvlášť buď nahřívání trnu, nebo varné nádobky. Přístroj má příkon 350 W a funguje na celkem 4 rychlostní stupně. Provedení přístroje je velmi dobré a párky v něm vydrží velmi dlouho čerstvé (totéž platí i o kukuřici). Přístroj by proto mohl nalézt uplatnění i v menších bistrech.

Plusy: Multifunkční využití, možnost regulace rychlosti a intenzity ohřevu, přídatný nástavec pro vaření vajec.

Minusy: Nejsou Vzhledem k funkčnosti a nízké ceně tento přístroj dopadl na jedničku!

Singer EHD-4 – Cena: 560 Kč

Klikněte pro větší obrázek!Tento výrobník hot dogů je větší, má dva trny na rohlíky místo jednoho. Lze ho opět použít nejen při vaření párků, ale také na kukuřici a vejce. Navíc umí připravit i čerstvý popcorn, a to bez použití oleje. Výrobek se velmi snadno ovládá i udržuje, zvládne to hravě i vaše ratolest, aniž byste se museli obávat nejhoršího! Nádobka je opět transparentní (jen víčko není bílé, ale žluté), naráz zvládne připravit od dvou do dvaceti párků! Uvnitř nádoby navíc funguje perfektní cirkulace teplého vzduchu, čímž se minimalizují ztráty tepla. Rozpékače pečiva jsou opět vyrobeny z kvalitního nerezu. Příkon činí 370 W. Výrobník je opatřen také pojistkou proti přehřátí. Tento typ je velmi dobře dílensky zpracován, čemuž také odpovídá poněkud vyšší cena.

Plusy: Perfektní zpracování, větší objem ohřívací nádoby ocení větší rodiny.

Minusy: Tento typ je poněkud finančně náročnější.

Clatronic HDM 2552 – Cena: 500 Kč

Klikněte pro větší obrázek!Poslední testovaný výrobek nás na první pohled zaujal velmi příjemným vzhledem a skutečně kvalitním zpracováním. Patří opět do kategorie těch menších, ale pro běžnou domácnost dostačujících modelů. Nástrčný trn je opět velice kvalitní, vyrobený z nerezavějící oceli. I miska má kvalitní, nepřilnavý povrch. Zásobník páry je opět transparentní a je u něj možnost jej odejmout, což oceníme zejména při údržbě přístroje. Chybí nám tu možnost regulace rychlosti chodu, kterou měl první testovaný výrobek. Příkon činí 350 W. Přístroj disponuje kontrolkou chodu – je-li přístroj v zásuvce a vypínač je v poloze zapnuto, kontrolka se rozsvítí. Chybí tu ale nástavec na vaření vajec, které proto bude v tomto typu problematičtější.

Plusy: Pěkný design, kvalitní zpracování, snadná údržba.

Minusy: Chybí regulace rychlosti chodu a samostatná nádobka na vaření vajec.

Text: Zuzana Veselá
Foto: archiv vyrobce, www.profimedia.cz