Philips HR7774/90 Food Procesor – Cena: 3790 Kč

První testovaný robot je sice trochu prostorově náročnější,Philips HR7774/90 Food Procesor na druhou stranu zastane tolik funkcí, že mnoho dalších pomocníků už potřebovat nebudete. Zajímavý je už svým designem, který je nepřehlédnutelný (je k dostání také v bílém provedení). Příkon činí 1000 W, objem nádoby na potraviny je 3,4 litru, na tekutiny 2 litry, na těsto 1,7 litru a na mouku 1 litr . Přístroj zvládne hnětení, šlehání, krájení, strouhání, mixování (dokonce prostřednictvím zvláštní mixovací nádoby) a lisování citrusů. Mimo nádoby je zvětšená i přívodní trubice, takže například zeleninu nemusíme předem krájet. Přístroj celkem prostřednictvím 7 dílů zvládne 31 funkcí. Nejdůležitější je nastavitelný kvalitní nerezový nůž, který krájí v rozmezí o šířce 1-7 mm. Dále je přiloženo struhadlo, kulatá metla na šlehání, nástroj pro hnětení, mixér, odměrka a lis. Tím, že je celý přístroj velikosti „XL“, počítá se s přípravou i 7 porcí naráz. Přístroj je tichý, oceňujeme možnost regulace rychlosti chodu motoru. Řada bezpečnostních prvků jako detekce víka a nádoby a mechanická brzda.

Plusy: XL mísa a trubice, až 31 funkcí, různé šíře řezu.

Minusy: Během testu jsme na žádné nedostatky nenarazili.

Bosch MUM 46R1 Profi Mixx 46 – Cena: 4570 Kč

Druhý testovaný robot v červeném provedení nás vzhledBosch MUM 46R1 Profi Mixx 46ově zaujal, funkčností už ale o něco méně. Příkon činí „pouhých“ 550 W a tomu odpovídá také omezená intenzita chodu. Navíc za vyšší pořizovací cenu chybí řada funkcí, které první robot měl. Tento typ zvládne hnětení, šlehání a krájení a strouhání. Nižší příkon je tu kompenzován funkcí „multi motion drive“ – tedy dynamickým pohonem. Objem nádoby činí 3,9 litrů. Přístroj má 7 rychlostních stupňů. Oceňujeme řešení multifunkčního ramene, které disponuje třemi stupni pohonu v různých polohách. Bezpečnost je v tomto případě jištěna několika prvky – ochrana proti přehřátí motoru, přísavné nožičky. Tento typ je oproti prvému více rozebratelný, což usnadňuje čištění. Příslušenství činí nerezová míchací mísa s víkem, průběhový krouhač s několika funkcemi, hnětací hák, míchací a šlehací metla a plnící pomůcky. Další příslušenství jako sadu na zmrzlinu, lis na ovoce, mlýnek na obilí a koření, struhadlo a kotouč na hranolky, si lze dokoupit zvlášť.

Plusy: Multifunkční rameno, bezpečnost, snadné čištění.

Minusy: Chybí řada praktických funkcí, nižší příkon.

Kenwood KM 264 Prospero – Cena: 5379 Kč

Poslední testovaný robot už svým strohým matovým desigKenwood KM 264 Prosperonem naznačuje vysokou účinnost, eleganci, ale zároveň jednoduchost ovládání. Tento typ zvládne všechny základní funkce, kterými disponoval první testovaný robot, a navíc funkci odšťavňování. Pohon v tomto případě činí 900 W. Oceňujeme zejména pomalý rozběh s plynulým zrychlováním. Přístroj má tři přípoje pro příslušenství. Plusem je tzv. planetový systém míchání, který zajistí větší rovnoměrnost a efektivitu. Přístroj je také vybaven bezpečnostním souborem „Safe Use“. Funguje při 6 rychlostech. Součástí je souprava patisserie (metla na sníh, hnětací hák), dále nerezová mísa s držadly, 1,5 l akrylový mixér, citrusovač, odstředivka na šťávu a sada food processor. Jeho součástí jsou nerezové nože a 6 různě hrubých nerezových kotoučů ke krájení a strouhání zeleniny, sýra atd.

Plusy: Snadné ovládání, řada bezpečnostních prvků, odšťavňovač.

Minusy: Přístroj si vedl v testu dobře, žádné výraznější nedostatky se neprojevily.

Odborná poradnaKuchyňské spotřebiče ostatní – předávejte dál své zkušenosti

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz