Zelmer 36Z011 – Cena: 1369 Kč

Zelmer 36Z011 – Cena: 1369 KčVýrobek firmy Zelmer se cenou blíží k těm nejlevnějším typům sušiček, odlišuje se však zejména svým bytelnějším a kvalitnějším zpracováním, plně elektrickým ovládáním a možností nastavení výkonu ve dvou stupních. Tento typ je vyroben v kombinaci bílého plastu a průhledného kouřového plastu na stupních pro sušení. Dalšími přídatnými funkcemi jsou automatický vypínač a omezovač teploty – díky nim je sušení sice stále poměrně rychlé, ale zároveň i bezpečné. Tato sušička má vnitřní objem 11,5 litru, což je dostatečné i pro větší domácnosti. Vnitřní prostor je členěn celkem na 4 patra, přičemž není nutné naráz využít všechny stupně. Jednotlivé stupně na sebe navazují a mezi sebou jsou spojeny plochami, které jsou děrované pro snazší cirkulaci vzduchu a rychlejší usušení - rozhodně není vhodné sušit naráz třeba houby s ovocem nebo bylinkami atd. Hmotnost tohoto typu je vzhledem k dobré stabilitě a kvalitnímu zpracování o něco vyšší než u obyčejnějších sušiček – 3 kilogramy.

Plusy: Průhledné provedení, automatický vypínač a omezovač teploty.

Minusy: Nemá výraznější nedostatky, svými funkcemi se ale řadí k obyčejnějším sušičkám.

ETA  0301 90000  Karina – Cena: 1379 Kč

Eta 0301 90000 KARINA – Cena: 1379 KčSušička značky Eta stojí takřka stejně jako první testovaný spotřebič, přesto mezi nimi nacházíme řadu rozdílů. Tento typ je možná ještě lépe zpracován, co ale určitě není praktické, je neprůhlednost jednotlivých sušících stupňů – komplikuje to dohled nad průběhem sušení. Přístroj má o něco vyšší příkon než první testovaný (400 W). Díky jedinečnému systému cirkulace zajišťuje tento typ rovnoměrné sušení, a to i větších kusů potravin. Ovládání je velice jednoduché, pomocí tlačítka umístěného na horním panelu. Tento typ umožňuje regulaci rychlosti sušení dokonce ve třech stupních. Standardní množství používaných sušících plátů je 5, součástí balení jsou ale další 4 pláty, které lze využít buď pro samostatné sušení mimo sušičku, nebo přidat ke stávajícím plátům v případě potřeby sušení více potravin naráz. Jednoduchou manipulaci s tímto typem zvládne opravdu každý. Nesporným plusem je také velice tichý chod sušičky. Provedení tohoto typu je v kombinaci bílého a šedého plastu.

Plusy: Rovnoměrné sušení, 3 stupně regulace rychlosti, 9 sušících plátů v balení.

Minusy: Neprůhledné provedení. Jinak se ale tento typ osvědčil v testu nejlépe.

Hydraflow Ezidri Classic – Cena: 3179 Kč

Hydraflow Ezidri Classic – Cena: 3179 KčPoslední testovaná sušička patří mezi oblíbené novozélandské sušičky z řady Ezidri. Konkrétně tento typ, Classic, se pyšní nejmenší spotřebou elektrické energie z celé řady. Všechny sušičky z této řady mají zabudovaný speciální rozvod teplého vzduchu pro rychlejší a rovnoměrné zpracování potravin. Navíc sušení by mělo být šetrnější a všechny hodnotné látky by měly zůstat zachovány. Mimo ovoce a zeleniny jsou připraveny k sušení hub, masa nebo bylinek, a to včetně příslušenství v balení. Konkrétně tu najdeme 4 síta, které lze ale rozšířit až na použití deseti sít, dále fóliovou misku a síťku. Kapacita jednoho síta je ale velká, se svými 34 cm v průměru unese až půl kilogramu potravin! Systém sušení je kompletně elektronicky regulován, sušení probíhá v teplotním intervalu od 50 do 60 stupňů.

Plusy: Revoluční systém cirkulace vzduchu a bohatým příslušenstvím.

Minusy: Neprůhledné provedení, vyšší cena.


Text: Zuzana Veselá
Foto: Obchodni-dum.cz, Susicka-ovoce.cz