Hyundai SM 627 – Cena: 629 Kč

Výrobek značky Hyundai je zástupcem oblíbeného setu „3 v 1“, který zvládnwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!e mimo sendvičů i přípravu vaflí a grilování. Střídání funkcí provedeme jednoduchou výměnou nepřilnavých plechů, které jsou součástí balení. Příkon tohoto typu činí 700 W. Povrchová úprava „cool touch“ mimo jiné garantuje, že přístroj zůstane zvenčí po dobu přípravy na dotek studený, nebo vlažný, a nestane se tak nebezpečím pro okolí. Sendvičovač má řadu dalších bezpečnostních prvků – například ochranu proti přehřátí nebo tepelně izolovanou rukojeť. Přístroj si sám reguluje teplotu – po dosažení určité teploty automaticky zhasne kontrolka, což je pokyn pro vložení potravin do přístroje. Pokud teplota klesne, termostat znovu sepne a kontrolka se dočasně opět rozsvítí. Vedle kontrolky teploty během přípravy stále svítí kontrolka provozu. Praktická je možnost skladování přístroje ve svislé poloze.

Plusy: Řada funkcí, dobré bezpečnostní zabezpečení.

Minusy: Nutnost mít úložné prostory na náhradní plechy pro zbylé funkce.

Moulinex SM150234 Croc Time – Cena: 659 Kč

Přístroj od Moulinexu zaujme hned svým vzhledem – stříbrné netradiční provedení a hezký kompaktní tvar se hodí do každé kuchyně. Přístroj je tentokráwww.obchodni-dum.cz Klikněte pro zvětšení!t určený výhradně pro přípravu 2 sendvičů, které úhlopříčně překrojí na celkem 4 trojúhelníky. Stejně jako u předchozího spotřebiče fungují i zde dvě kontrolky – červená signalizuje samotný chod, zelená zhasíná po dosažení požadované teploty. I u tohoto typu zůstává držadlo stále studené. Díky nepřilnavému povrchu se přístroj snadno udržuje. Příkon činí 650 W. Díky kvalitnímu provedení přístroje se dá očekávat delší trvanlivost.
Plusy: Kvalitní provedení, zavedený výrobce, řada bezpečnostních prvků.
Minusy: Žádné větší nedostatky nebyly zaznamenány.

Tefal SM 300072 Pocket Sandwich – Cena: 679 Kč

Poslední testovaný sendvičovač patří mezi uživatelsky velice obwww.elektro-nakupy.cz Klikněte pro zvětšení!líbené typy. Plusem je zejména velmi kvalitní zpracování – pláštěm z nerez oceli počínaje a nepřilnavým povrchem uvnitř přístroje konče. Provedení přístroje je velice netradiční – kombinuje černý plast a chromový odstín. Sendvičové desky na 2 toastové chleby disponují stejně jako předchozí typy krájecím systémem, takže nakonec vzniknou 4 trojúhelníkové sendviče. Příkon je opět 650 W. I tento typ disponuje automatickým termostatem, červenou kontrolkou chodu a zelenou kontrolkou teploty. Přístroj umožňuje svislé uložení a má praktický prostor pro namotání přívodního kabelu.

Plusy: Praktický plášť z nerez oceli, kvalitní provedení, úložný prostor pro kabel.

Minusy: Stejně jako u předchozího výrobku se žádné větší nedostatky neprojevily.

Rada na závěr: Před nákupem zvažte, zda využijete spíše kombinaci „3 v 1“, nebo pouze sendvičovač. Je zbytečné kupovat přístroj integrující všechny tři funkce jen proto, že stojí stejně. Primární funkce sendvičovače tím utrpí.

Text: Zuzana Veselá