Není to těžké

Jenže dát si dnes cukrovou vatu znamená, že musíte jít na pouť. Těch se nekoná tolik a navíc ne každý se chce prodírat davem návštěvníků. Leckdo si chce svou cukrovou vatu vychutnat v pohodlí domova.

A právě k tomu je určený takzvaný výrobník cukrové vaty, tedy zařízení na přípravu cukrové vaty. Je poměrně malé a velice jednoduše ovladatelné, takže ho zvládne ovládat každý, což z něj mimochodem dělá velmi vtipný dárek.


Nezabere ani moc místa.

Řada příchutí

V podstatě jde o misku, v jejímž středu se upravuje cukr, který tam nasypete. Ten je zpětně vylučován v tekuté podobě, přičemž ve vzduchu opět zatuhne. Vše, co musíte dělat, je točit jednou z přibalených tyček nad miskou. Na ní se vám budou zachytávat částečky cukru a tvořit známou pavučinu cukrové vaty. Ačkoliv je příprava jednoduchá, jedná se o opravdu podivuhodný a neobyčejný proces.

Do zařízení nemusíte sypat obyčejný cukr, ale můžete ho namíchat nebo zcela nahradit cukrem ochuceným a prodávaným přímo pro tento přístroj. Příchutí je hned několik a nechybí příchutě jako vanilková, jablečná, citronová či malinová.

Přístroj na cukrovou vatu je naprosto skvělý na nejrůznější párty, kde zaručeně zaboduje. Nejvíce si jím získáte samozřejmě děti, ale sami budete překvapeni, jak i dospělí rádi zavzpomínají na tu nenapodobitelnou chuť.

Zařízení na přípravu cukrové vaty můžete koupit i v České republice, a to hned v několika provedeních. Jejich ceny se pohybují kolem tisícikoruny.

Video
 

Text: David Sillmen