ETA 1130 90000 Fitcook – Cena: 720 Kč

Tento levný a přitom praktický typ patří mezi ETA 1130 90000 Fitcooknejprodávanější elektrické hrnce ve své kategorii. Hodí se také do víkendových bytů a na chaty a chalupy kvůli svému menšímu objemu 1,5 litru, díky němuž je hrnec celkem skladný. Jedná se o poměrně kvalitní nerezové provedení, hrnec umožňuje také ohřev v páře. Pokud v něm vaříte rýži, dokáže ji nejen výborně připravit, ale také udržet teplou po dobu 8 hodin. Vnitřní nádoba tohoto hrnce je řešená velice prakticky – zabraňuje nechtěnému přilnutí potravin ke stěnám a je vyjímatelná, což umožňuje snadné a rychlé čištění. Velkým plusem tohoto typu je skleněné víko, které umožňuje pohodlný dohled na přípravu potravin po celou dobu vaření. Držadla jsou dobře tepelně izolována. Součástí balení je také plastová naběračka a odměrka. Příkon tohoto typu činí 500 W.

Plusy: Nejlevnější, přitom praktický a snadno ovladatelný typ.

Minusy: Menší objem, nehodí se pro větší rodiny.

Kenwood CP 707 – Cena: 2390 Kč

Tento typ patří do řady tzv. pomalých hrnců, na jejichžKenwood CP 707 produkci se specializuje právě firma Kenwood. Jedná se o typ elektrického hrnce, který je speciálně konstruován tak, aby byl schopen připravit potraviny co nejdelikátněji. Příprava jídla je pomalá tak, aby došlo k co nejrovnoměrnějšímu prohřátí při zachování všech zdraví prospěšných látek. Hrnec je vyrobený z broušeného kovu uzpůsobeného pro tento typ vaření. Objem hrnce je 4,5 litru. I tento hrnec disponuje praktickým skleněným víkem. Ovládání u tohoto dražšího typu je elektronické s digitálním displejem. Displej ukazuje čas po dobu přípravy a teplotu uvnitř hrnce. Nevýhodami tohoto typu také mimo vyšší ceny zůstává poměrně neatraktivní design, který je uzpůsobený pomalé metodě vaření.

Plusy: Kvalitní provedení z broušeného kovu, dostatečný objem.

Minusy: Vyšší pořizovací cena, nepříliš vzhledný design.

Bionaire Rival SCRI500 – Cena: 1860 Kč

Poslední testovaný elektrický hrnec patřil do oblíbenéBionaire Rival SCRI500 řady Bionaire. Z testovaných výrobků má největší objem 4,7 litru, v tomto hrnci tedy hravě navaříte i pro dvě rodiny najednou, ideálně je určen pro vaření pro 4 strávníky. Příkon tohoto typu činí 200 W. Tento typ zajišťuje úsporné vaření díky rovnoměrné přípravě všech přísad najednou. I u tohoto typu je možnost volby na zpomalenou přípravu – v tzv. I. stupni, kde vaření probíhá během 6 až 8 hodin, nebo II. stupni, kde vaření trvá cca 5 hodin. Navíc je tu ještě speciální stupeň pro ohřev. Díky přípravě bez míchání a připalování je ale i přes delší dobu vaření tento způsob komfortnější než vaření klasické. Odolnou kameninovou vyjímatelnou nádobu lze použít i při vaření na sporáku, nebo ji lze vložit i do trouby. Nádoba je velice pěkná a po zapečení v ní lze potraviny přímo servírovat! Nádoba je omyvatelná v myčce.

Plusy: Zdravý způsob vaření, kameninová nádoba, dostatečný objem.

Minusy: Neprůhledné víko hrnce.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz