Candy chladnička CFL 3565 A + mraznička CFU 2705 E – Cena: 22000 Kč

Jedná se o set nerezové chladničky a nerezové mrazničky, ke kterým zdarma kupující získává sadu pro spojení výrobku systémem „side by side“ – tedy stání vedle sebe, kdy na první pohled takřka není rozeznatelný přechod k druhému výrobku.

Chladnička představuje zajímavý typ v energetické třídě A se zaobleným designem. Chladnička disponuje turbo cold funkcí, která umožňuje rychlé navození požadované teploty. Spotřeba elektrické energie je cca 0,65 kWh za den. Na svou velikost (163 cm do výšky, 60 cm do šířky a 60 cm do hloubky) není chladnička příliš hlučná, hlučnost se pohybuje kolem 40 dB.

Oceňujeme samozřejmě použití moderního chladícího média, které nezatěžuje zbytečně životní prostředí. Chladnička funguje na jeden kompresor.

Vnitřní uspořádání je přehledné – k typu je dodáváno pět skleněných polic, které lze použít dle potřeby. Využít lze prakticky i úložný prostor v celých dvířkách (4 police). Vnitřní objem chladničky činí asi 328 litrů, což je opravdu vhodné pro větší rodinu.

Mraznička spadá dokonce do energetické třídy A+ a její čistý objem činí 240 litrů. Velice praktický typ pro oddělené uchování zmrazených potravin v celkem pěti boxech s průhlednými dvířky (3 zásuvky jsou klasické vysouvací a dvě výklopné) a v jednom velkém boxu z neprůhledného plastu. Využít lze rovněž dvířka – například na pizzu.

Jak lednička, tak i mraznička nabízejí možnost výměny směru otevírání dveří. Také mraznička využívá výhradně ekologické chladící médium. Rozměry jsou srovnatelné s chladničkou, mraznička je pouze vzhledem ke konstrukci o dva centimetry hlubší.

Plusy: Levnější typ, využívá ekologických chladících médií.

Minusy: Chladnička má vyšší spotřebu elektrické energie.

Whirlpool chladnička WM1854 A+X + mraznička WV1843 A+NFX – Cena: 26 000 Kč

Druhý testovaný typ je co do vzhledu pravým opakem prvního. Jedná se sice také o nerezový set, má ale výrazně hranaté tvary.

Typ je zhruba o 4000 Kč dražší, tomu ale odpovídají i vlastnosti – zejména energetická třída A+ u obou spotřebičů a s tím související nižší spotřeba energie. Oba spotřebiče také umožňují výměnu směru otevírání dveří.

Chladnička má celkový využitelný objem 374 litrů a výrazně nižší spotřebu energie oproti prvnímu testovanému typu - 0,39 kWh za den. Také hlučnost je subjektivně o malinko nižší. Přístroj má rovněž jeden kompresor a jeden termostat. Oceňujeme elektronické ovládání.

Přístroj má pět zásuvek ve dvířkách a celkem pět klasických poliček. Navíc je součástí příslušenství polička na láhve s pojistkou, dvě zásuvky na ovoce a zeleninu a přihrádka na vejce. Chladnička měří 179 cm do výšky, 60 cm do šířky a 62,5 cm do hloubky.

Mraznička má využitelný objem 228 litrů, vysokou třídu mrazení s mrazícím výkonem kolem 18 kg za den.

Potraviny se ukládají do sedmi oddělení, z toho dvě jsou výklopná ven, zbytek je vysouvací. Zásuvky jsou různě velké, dvě jsou větší a dvě mini. Ovládání je rovněž elektronické, navíc je přístroj vybaven třemi přehlednými kontrolkami. Při výpadku proudu udrží potraviny zmražené až celý jeden den.

Plusy: Kvalitní zpracování, digitální ukazatele a ovládání, nízká spotřeba energie.

Mínusy: I přes vyšší pořizovací cenu neshledáváme na tomto typu žádné výraznější nedostatky a právem se stal vítězem našeho testu.

Text: Zuzana Veselá
Foto: www.obchodni-dum.cz