Eta 1147 90000 – Cena: 2100 Kč

Domácí firma Eta patří už po léta mezi nejvyhlášenější producenty domácích pekáren, i v této kategorii má na trhu nejširší paletu zástupců. Námi testovaný typ patří mezi ty nejmodernější z nich.

Ovládání je velice jednoduché za pomoci praktického a přehledného displeje, ke kterému patří tlačítka na ovládání celého procesu pečení. Na displeji přístroj neustále zobrazuje, kterou fází pečení právě prochází.

Pekárna má velkou maximální kapacitu – až 1400 gramů těsta. Má celkem 12 programů, včetně bezlepkového pečení – klasik, toustový, celozrnný, sladký, dort, džem, těsta, dezert a další.

Umožňuje nastavení propečenosti kůrky chleba ve třech stupních (světlá, střední, tmavá). Nabízí také praktickou funkci odložení startu až o 12 hodin, takže chléb se může začít péct přesně na čas, kdy dorazíte například z práce.

Příkon činí 700 W. Počítejte s vyšší hmotností těchto velkých pekáren – tato má něco málo pod 10 kilogramů. Výhodou je možnost rozdělení pečení do dvou nádob, kde na každou připadne jeden hnětací hák. Velice praktický domácí pomocník, který se vyplatí.

Plusy: Možnost zastavení procesu a přidání surovin kdykoli v průběhu pečení.

Minusy: V této cenové kategorii patří tento typ jednoznačně mezi ty propracovanější.

Kenwood BM 900 – Cena: 3490 Kč

Vychytaný model, bohužel za poměrně vysokou pořizovací cenu. Typ má krásné broušené lakované nerezové provedení a přehledný LCD displej. Disponuje 11 programy pečení (od bílého chleba až po marmeládu a koláč). Maximální naplnění je 1500 gramů materiálu.

Oproti prvnímu testovanému typu je výhodou nižší hmotnost – 7,6 kg. Je finančně náročnější mimo jiné kvůli novému systému horkovzdušného pečení chleba. Při programu eco šetří čas i energii díky tomu, že upeče chléb již za necelou hodinu a půl.

Vychytávkou je také automatické dávkování zrníček k posypání chleba během procesu pečení – nemusíte se tak o nic starat. Začátek pečení lze odložit až o15 hodin. Po ukončení pečení je schopna pekárna ještě jednu hodinu udržovat výsledný produkt teplý.

Líbí se nám velké průhledné okénko ve vrchní části přístroje, spolu s vnitřním osvětlením je možné na celý proces dohlížet.

Plusy: Horkovzdušný systém pečení, ekologický program, celá řada dalších funkcí.

Minusy: Vysoká pořizovací cena, za kterou ale dostaneme výborně zpracovaný typ s líbivým designem.

Moulinex OW502030 – Cena: 2081 Kč

Klasický bílý plastový typ s pěknými oblými tvary od prověřené firmy Moulinex. Přístroj má maximální kapacitu náplně 1500 g, lze ale využít tří stupňů plnění – 750 g, 1000 g a 1500 g.

Má stejně jako ostatní typy dva hnětací háky. Nabízí celkem 12 základních programů. Také u tohoto typu existuje možnost nastavení zabarvení kůrky ve třech stupních. Příkon činí 650 W a hmotnost je sympaticky nízká – něco málo přes 5,5 kilogramu.

Ani u tohoto typu nechybí možnost odloženého startu. I zde se nám líbí snadné ovládání a velký průzor ve víku, díky němuž lze celý proces kontrolovat.

Plusy: Příznivý poměr cena:kvalita, nízká váha.

Minusy: Žádné výraznější nedostatky jsme nezaznamenali. První testovaný typ ve stejné cenové kategorii se nám ale líbil více.Autor: Zuzana Veselá | Fotografie: obchodni-dum.cz, www.isifa.com