Trion TR-7914 – Cena: 383 Kč

První testovaný opékač topinek od nepříliš známého výrobceTrion TR-7914 firmy Trion patří mezi obyčejnější typy, přesto při jeho koupi neprohloupíte. Jedná se o dvouštěrbinový podlouhlý opékač, který nezabírá zbytečně moc místa. Výrobek poměrně slušně vypadá, kombinace bílého plastu se světle modrou působí svěže a hodí se téměř do každé domácnosti. Ovládání je velice jednoduché – páčku po straně přístroje zmáčknete pro fixaci pečiva v opékači, po ukončení sama vyskočí. Typ má celkem 7 stupňů intenzity opékání a tlačítko pro okamžité ukončení programu a tlačítko pro rozmrazení pečiva. Velkým plusem je také možnost využití rozpékacího nástavce v případě, že máme pečivo jiného tvaru, než se vejde přímo do štěrbin přístroje – například housky, veky nebo rohlíky. Příkon je 1100 W.

Plusy: Velice levný typ s jednoduchým a praktickým ovládáním a líbivým vzhledem. Překvapivě u tohoto obyčejnějšího přístroje nechybí žádná z nejvyhledávanějších funkcí.

Minusy: Během testu jsme na výraznější nedostatky nenarazili, lze ale očekávat kratší životnost přístroje.

Fagor TTE – 320 – Cena: 860 Kč

V případě druhého testovaného topinkovače se rovněž jedná o Fagor TTE – 320dvoušterbinový typ provedený v kombinaci bílého a modrého plastu. Na tomto typu je ale přeci jen více vidět jeho vyšší pořizovací cena v podobě kvalitnějšího zpracování, včetně výkonného termostatu. Drobné minus udílíme nepříliš praktickému ovládání na boku přístroje, kde jsou všechna tlačítka umístněna poměrně blízko u sebe. Příkon tohoto typu činí 1700 W. Ovládá také funkci rozmrazování a funkci stop. Do typu je možné vložit i běžný krajíc chleba buď rozpůlený, nebo celý. Plusem je také přihrádka na drobky ve spodní části přístroje. Tu je dobré pravidelně vynášet, aby se odpadané části pečiva zbytečně dále uvnitř nepřepékaly. Také u tohoto typu najdeme praktický zabudovaný rozpékač.

Plusy: Přihrádka na drobky, řada praktických funkcí, kvalitní zpracování.

Minusy: Nepříliš praktické ovládání na boku přístroje.

Kenwood TTP 103 – 1 200 Kč (foto 3)

Tento nejdražší testovaný topinkovač nás o své nejvyšší pořizovací Kenwood TTP 103ceně rozhodně v testu nepřesvědčil. Provedení je poměrně obyčejné, v nevýrazném jednobarevném bílém plastu. Plusem je provedení částí přístroje v kvalitním chromu, který by měl zaručovat delší životnost, než lze očekávat u předchozích testovaných typů. Chrom je lesklý, což je nejen zajímavé na pohled, ale také praktičtější pro údržbu. U tohoto dražšího topinkovače bychom očekávali automatické centrování topinek nebo funkci jednostranného opékání topinek. Tento typ ale nedisponuje ani jednou z nich, nemá ani integrovaný rozpékač na rozdíl od dvou předchozích testovaných zástupců. Zvládá ale naopak funkci ohřevu a rozmrazování.

Plusy: Kvalitní provedení v lesklém chromu.

Minusy: Nejdražší pořizovací cena, za kterou nedostanete žádné funkce navíc. Chybí rozpékač na ostatní druhy pečiva.

Text: Zuzana Veselá
Foto: i-domacipotreby.cz; obchodni-dum.cz; jenskladem.cz