ETA 1147 90140 DUPLICA – Cena: 2800 KčETA 1147 90140 DUPLICA

Česká firma ETA se již delší dobu specializuje na produkci domácích pekáren. Tento nerezový typ má příkon 700 W, maximální objem náplně činí 1,4 kg. Tato pekárna nabízí i bezlepkové pečení. K typu patří dvě nádoby, jedna na velký chleba a druhá rozdělená na dvě menší části vždy po jednom háku. Přístroj nabízí také možnost volby stupně zhnědnutí chleba, tu ale určují i jiné faktory, jako jsou použité suroviny. Přístroj prakticky na displeji zobrazuje, v které fázi pečení se právě nachází, a umožňuje také stisk tlačítka pro pozastavení programu a snadné přidání dalších surovin a nezbytné vyjmutí hnětacích háků před zahájením vlastního pečení. Tato pekárna také umožňuje navolit jeden z 12 programů a odložit jeho start o dvanáct hodin, umí péct jak z žitné mouky, tak i z pšeničné, umožňuje přidání bylinek či rozinek či jiných příměsí. Navíc je možno v tomto přístroji zpracovávat ovoce v džem nebo péct jiné dorty a dezerty. Pomocí funkce pečení připravovat dobrou domácí sekanou! Můžete také pouze zpracovat např. kynuté těsto a pak ho upéct v klasické troubě.

Plusy: Nerezové provedení, praktický displej, možnost pečení sekané.

Minusy: Žádné výraznější nedostatky nebyly během testu odhaleny.

Moulinex OW500331 Home Bread XXL Baguette – Cena: 2950 KčMoulinex OW500331 Home Bread XXL Baguette

Druhá testovaná pekárna má sice plastové provedení, zato příkon je více než dvojnásobný (1650 W) a zvládne péct až 1,5 kg dávky těsta. Tento přístroj vyniká svou schopností naprosto samostatného pečení, kdy pouze vložíte suroviny a nemusíte se o nic více starat. Tento typ se navíc zaměřuje také na pečení čerstvých baget, k tomu je dodáváno speciální příslušenství. Plusem je velké okénko v horní části přístroje, kterým lze průběh práce sledovat. Zpožděný start lze u tohoto typu nastavit až na 13 hodin. Přístroj upozorňuje zvukovým signálem na možnost přidání dalších příměsí v ideální fázi procesu pečení. Celkem nabízí tři stupně propečení a tři druhy hmotností chleba a 14 programů na pečení. Nabízí například francouzský chléb, chléb bez soli, chléb se speciálním vyšším obsahem omega 3 mastných kyselin, bezlepkový nebo celozrnný chléb. Zvládne ale také sladké pečivo a přípravu marmelády.

Plusy: Speciální funkce přípravy baget, praktické průhledové okénko, řada programů. Pokud máme určit vítěze testu, je to právě tato pekárna.

Minusy: Žádné výraznější nedostatky jsme během testu nezaznamenali.

Fagor PAN - 850 – Cena: 1700 KčFagor PAN - 850

Poslední testovaná pekárna se řadí ke spíše obyčejnějším typům. Přesto zvládne také pečení velkého chleba, maximálně však z 1,3 kg těsta. Nabízí celkem čtyři možnosti propečení a 11 programů. Součástí programů je rovněž možnost přípravy těsta na těstoviny, výroba džemu. Chléb umí tato pekárna bezlepkový, sladký, super rychlý nebo též máslový. Rovněž je tu možnost odloženého startu o 13 hodin. Nádoba na pečení má nepřilnavý povrch a dobře se čistí. Typ je sice jednodušší, pro občasné pečení ale plně postačuje.

Plusy: Možnost přípravy těsta na domácí těstoviny.

Minusy: Možné horší dílenské zpracování.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz