Eta MEC 57120 GBR – Cena: 9500 Kč

Eta MEC 57120 GBR – Cena: 9500 KčNa první pohled zajímavý typ, který nabízí nevšední provedení v hnědé barvě, nás zaujal svou přijatelnou cenou a velice atraktivními funkcemi. Firma Eta navíc nabízí u tohoto typu možnost prodloužené záruky až na pět let.

Přístroj spadá do energetické třídy A. Varná deska se zdá být velice kvalitní, dvoukruhová zóna je umístěna vlevo vepředu. U trouby oceňujeme dvířka vyrobená z dvouvrstvého skla s možností vyjmutí pro snazší omývání. Trouba má vnitřní objem celkem 45 litrů a zvládá asi osm různých programů včetně grilu, infragrilu, izolovaného využití spodního, kruhového nebo horního ohřevu s ventilátorem nebo funkce rozmrazování. Typ navíc nabízí funkci C Max, která umožní rozehřátí trouby na požadovanou teplotu velice rychle, uspoříte tak nejen svůj čas, ale také hodně energie.

Odvod par je klasický zadní vertikální. Sporák má ještě odkládací zásuvku a nastavitelné nožky. Součástí příslušenství je rošt a dva různé plechy. Poměrně šikovný sporák střední cenové kategorie, který dobře poslouží mnoho let.

Plusy: Funkce C Max pro rychlý rozehřev, infragril, nízká cena.

Minusy: Hnědá barva je sice zajímavá, ale ne do každé kuchyně se hodí.

Fagor 5 CF-56 VDPX – Cena: 12 700 Kč

Fagor 5 CF-56 VDPX – Cena: 12 700 Kč Druhý testovaný typ od Fagoru je zhruba o tři tisícovky dražší, což se projevuje například na nákladnějším provedení z nerezu a lepším, zčásti elektronickém, ovládání. Digitální programátor tak například ukazuje čas a má v sobě zabudovanou minutku s akustickým signálem po dokončení programu. Přístroj má moderní vzhled, který má univerzální využití.

Jinak je ale velice podobný prvnímu testovanému výrobku. Patří také do energetické třídy A, jeho trouba disponuje celkem osmi různými programy. U trouby oceňujeme především přítomnost kvalitního grilu regulovaného termostatem s možností využití klasického otočného roštu, který se dnes již dodává méně, je ale v přípravě drůbeže a jiných pečení takřka nenahraditelný.

Příslušenství je shodné s prvním testovaným typem. Varná deska má dvě klasické varné zóny a dvě s různě nastavitelnou varnou plochou, což považujeme za velice praktické. Stejně jako první testovaný typ i tento ovládá horkovzdušný ohřev. Koupí tohoto typu také neprohloupíte.

Plusy: Nerezové provedení, propracovaná varná deska, digitální programátor.

Minusy: Cena sporáku je sice o něco vyšší, ale u tohoto typu spotřebiče se vyplatí připlatit.

Electrolux EKC513508W Intuition – Cena: 10 000 Kč

Electrolux EKC513508W Intuition – Cena: 10 000 Kč Poslední testovaný typ patří rovněž do nižší střední cenové třídy sklokeramických sporáků. Jedná se o klasický bílý smaltovaný sporák s hezkým uspořádáním ovládání, elektronickým displejem a širokým průhledem do trouby. Spadá ale bohužel do energetické třídy B.

Na sklokeramické desce je dvoukruhová zóna také umístěna vlevo vepředu. Trouba je rovněž multifunkční, zvládne šest funkcí, jejichž součástí je také horkovzduch a otočný gril. Ovládání pomocí klasických otočných knoflíků je snadné a přehledné. Přístroj ale zčásti ovládán také elektronicky a je vybaven akustickým signálem po ukončení programu.

Plusy: Elektronický displej, praktické ovládání.

Minusy: Energetická třída B, horší provedení. V této cenové kategorii si lze vybrat lépe.

Text: Zuzana Veselá
Foto: sobchodni-dum.cz