Samsung CE137NEM-X – Cena: 8500 Kč

Tato mikrovlnná trouba byla ze všech v testuSamsung CE137NEM-X vůbec největší – má objem 37 litrů. Cena ale zdaleka v této kategorii nepatří mezi nejvyšší, naopak řadí se mezi střední standart. Co se vzhledových parametrů týče, oceňujeme nerezový design, jednoduchý na údržbu, a praktické velké madlo u dvířek. Plusem je také přehledné elektronické ovládání na předním panelu. Také celková funkční vybavenost spotřebiče není vůbec k zahození – disponuje mimo klasického ohřevu také horkovzdušným ohřevem a slušným grilem. Mikrovlny, gril i horkovzdušný ohřev jsou v tomto případě ve srovnání s obdobnými typy mikrovlnných trub průměrně výkonné. Trouba ale disponuje celkem šesti úrovněmi výkonu, což je velice praktické. Navíc oproti klasickým typům disponuje funkcí „power defrost“ pro rychlejší a efektivnější rozmrazování nebo funkcí „malé občerstvení“. Jedná se o program pro přípravu hamburgerů a jiných mražených, rychle hotových pokrmů – není třeba nastavovat čas ani intenzitu výkonu, stačí jen zvolit, kolik porcí chceme připravit.

Plusy: Největší objem z testovaných mikrovlnných trub, nejnižší cena.
Minusy: Během testu jsme neobjevili nic, co bychom mohli tomuto typu vytknout.

LG MC8088HLC – Cena: 9200 Kč

Tento typ má objem menší než předchozí LG MC8088HLCmikrovlnka – „jen“ 31 litrů, zato disponuje v současné době velice atraktivní a vyhledávanou funkcí vaření v páře. Mimo páry ale samozřejmě ovládá i klasický ohřev, horkovzdušný ohřev a funkci grilu. Výkon mikrovln a horkovzduchu je větší než u první testované trouby, grily mají oba typy obdobné. Ovládání je také elektronické, ale v horní části panelu, což není praktické, je-li například mikrovlnná trouba umístěna výše. U tohoto typu je velice praktické, kvalitní provedení nejen vnějšího, ale i vnitřního prostoru v nerezu, který už něco vydrží. Průměr vnitřního talíře souvisí s větší velikostí celé trouby – 36 cm. Díky tomu lze v troubě pohodlně péci větší pizzu nebo koláč. Také funkci dvojitého větráku pro lepší cirkulaci vzduchu oceníte při pečení, ale i u běžného ohřevu, který je díky této funkci rovnoměrnější. Tento spotřebič zvládá i automatické vaření a grilování. Navíc disponuje funkcí crisp, která udělá z každého jídla křupavou pochoutku.

Plusy: Možnost vaření v páře, velký vnitřní talíř.
Minusy: Nepříliš praktické ovládání v horní části přístroje.

Panasonic NN-CT857WEPG – Cena: 11 000 Kč Panasonic NN-CT857WEPG

Z testovaných spotřebičů se jedná o nejdražší typ. Klasické provedení v bílé barvě se hodí i do starších kuchyní. Vnitřní povrch je také smaltovaný. Objem trouby je 32 litrů a ovládá také ohřev, horkovzdušný ohřev a grilování. Výkon mikrovln je srovnatelný s druhým testovaným typem. Průměr talíře je o dva centimetry menší, tedy 34 cm. Tento typ zvládá turbo pečení i turbo rozmrazování potravin. Technologie Inverter nabízí rovnoměrné zvyšování výkonu, což se využije například při plynulém přechodu z rozmrazování k vaření – potraviny si i tak zachovávají své zdraví prospěšné látky..Patrná je díky tomu též úspora energie, při chodu je to necelých 10% méně oproti ostatním mikrovlnným troubám, je-li ale trouba v režimu stand-by, ušetříte oproti jiným typům dokonce skoro polovinu energie! Nákup dražší trouby se pak jednoznačně vrátí.

Plusy: Technologie Inverter s výraznou úsporou energie.
Minusy: Smaltovaný povrch.

Text: Zuzana Veselá
Foto: obchodni-dum.cz