Eta 0046 90000 Promise – Cena: 533 Kč

Eta 0046 90000 Promise – Cena: 533 Kč Tento typ značky Eta se na trhu drží v menších či větších obměnách již po léta. K dostání je také s příslušenstvím, včetně nádoby, je pak ale o něco dražší. Šlehač má už moderní oblé tvary a koupíte ho v bílo-žluté barevné kombinaci. Celkem disponuje pěti rychlostmi chodu (4 rychlosti se volí posuvným tlačítkem na horní části + po straně je umístěno tlačítko pro maximální chod). Příkon činí 250 W.

Oceňujeme bezpečnostní prvky a tlačítko pro vyhození metel. Příslušenství tvoří dvojice šlehacích metel a hnětacích háků. Právě šlehací metly se ale po léta výroby tohoto typu hodně změnily. Nyní jsou sice masivnější, bohužel ale méně výkonné.

U větších nádob nedosáhnou až na dno, a je tak třeba výrazněji u šlehání asistovat. Také efektivita šlehání je proto omezena, například bramborová kaše se připravuje déle, neboť se nedaří dobře rozmixovat hrudky brambor. Přístroj se ale dobře drží v ruce, působí bytelně a je dobře propracovaný. Líbí se nám například výkyvný vývod přívodního kabelu.

Plusy: Pět rychlostí chodu, včetně funkce max, vysoký výkon motoru, ergonomické držadlo.

Minusy: Hnětací háky jsou v pořádku, šlehací metly, které se k obdobnému typu od Ety vyráběly před 10 lety, byly ale při šlehání efektivnější.

Philips HR1453/70 – Cena: 634 Kč

Philips HR1453/70 – Cena: 634 Kč Na první pohled také velice pěkně a masivně zpracovaný ruční šlehač v kombinaci bílé a decentní bledě modré barvy. Příkon činí 175 W a přístroj disponuje celkem třemi rychlostmi chodu a funkcí turbo pro maximální chod.

Jako příslušenství jsou u tohoto typu dodávány dvě drátové a dvě hnětací metly z nerezové oceli. Metly určené pro šlehání, které jsou vidět na obrázku, mají ještě menší pracovní část než u prvního testovaného typu.

Ani zde jsme proto nebyli zcela spokojeni s efektivitou šlehání – proces je poté zbytečně delší a je třeba různě nahýbat nádobou tak, aby se metly skutečně dostaly všude, kde je potřeba. Také tento typ se pohodlně drží v ruce, je relativně lehký a má rovněž výkyvnou vývodku přívodního kabelu.

Plusy: Kvalitně zpracovaný, funkce turbo.

Minusy: Šlehací metly nejsou dobře konstrukčně řešené, jak bychom očekávali.

Kenwood HM 220 – Cena: 608 Kč

Kenwood HM 220 – Cena: 608 KčPoslední testovaný typ je vyroben v kombinaci bílého plastu s doplňky ve žluté barvě, stejně jako u prvního testovaného šlehače. Jeho provedení se ale na pohled nezdá tak bytelné, ani tvary nejsou tak oblé a moderní. Příkon je u tohoto typu nejmenší, 150 W. Tomu odpovídá tedy také nižší výkon motoru přístroje.

Šlehání a hnětení je zde možné celkem ve třech různých rychlostech. Přestože se typ podle udávaných parametrů jeví jako nejslabší, vše dorovnávají prakticky řešené šlehací metly, které jsou konstrukčně natolik dobře řešené, že dosáhnou na dno i větších nádob. Kvalita šlehání je tak obdobná jako u výkonnějších typů.

Po ukončení práce lze metly prakticky zavěsit ze spodní části přístroje tak, jak je vidět na obrázku. Další příslušenství už k přístroji dodáváno není.

Plusy: Prakticky řešené metly.

Minusy: Menší výkon motoru, chybí hnětací háky.

Závěr: I přes drobné nedostatky lze doporučit šlehač od Ety – je nejvýkonnější a také nejlevnější.

Text: Zuzana Veselá
Foto: dobchodni-dum.cz