Šikovní pomocníci

Ruční vysavače jsou skvělými pomocníky v každé kuchyni, vždy, když se vám cokoli rozlije, upadne nebo rozsype. Jejich výhodou je veliká všestrannost využití, malé rozměry a snadnost okamžitého použití. Bezvadně uklidíte cokoli na pracovní desce, podlaze, stole, parapetu...

Jedná se ale každopádně o využití ke krátkodobému vysávání, ale v kuchyni zcela postačujícímu. Tak zapomeňte na smetáčky, lopatky a hadříky. Váš ruční vysavač je skvěle, lépe a beze zbytku zastoupí. Nezanechá ani drobeček, smítko či mokrý flíček. Stačí si jen vybrat podle následujících kritérií, nezapomeňte ale samozřejmě ani na design.

Jak správně vybrat?

Ruční vysavače se liší jak rozměry, výkonem, Vysavačvybavením i designem. Při nákupu toho svého se tedy rozhodně ptejte:

  1. Je vysavač na elektrický přívod, nebo na baterie (ruční – aku)? Rozhodnutí je pak čistě na vás – obě varianty mají svá pro a proti. U elektrického s kabelem je zaručen stabilní výkon, ale ruční aku vysavač má všestrannější použití (i tam, kde není elektrická přípojka).
  2. Jakou má životnost a kolik potřebuje baterií? Ideální jsou dvě (jedna zajistí jen malý výkon a negativně ovlivní délku aktivního vysávání před dobitím)
  3. Jaký je servis, lze k vysavači sehnat lehce náhradní baterii, jaká je dostupnost případné opravy nebo reklamace?
  4. Má vysavač ergonomický tvar, hlavně rukojeti? Jak vysavač „padne“ do ruky je velmi důležité při manipulaci.
  5. Jaký je výkon baterie a vysavače dle miliampérů (mA) – ideální je od 300 mA výše, to je skutečně výkonný a silný vysavač s dostatečnou délkou vysávání po nabití.
  6. Jaká je hmotnost vysavače a jak jsou jednotlivé díly rozloženy? Vysavač by se neměl překlápět v ruce dopředu a neměl by být těžký!
  7. Kolik filtrů a jaké vysavač má? Čím více filtrů je, tím lépe vysává.
  8. Lze s ním vysávat i tekutiny? Tuto funkci v kuchyni opravdu oceníte!
  9. Je nabíjecí stojan k vysavači stolní, nebo k upevnění na zeď? Volba vyplývá z velikosti prostoru kuchyně a úložných ploch.
  10. Jaká je cena? Vysavače od 1000 Kč výše jsou výkonnější a s větší výbavou.

Čtyři super vysavače

1. vysavač Alessi

Z dílny renomovaného návrháře Stefana Giovannoniho pochází super ruční aku vysavač na baterie s rozměry 38,5 x 11,5 cm a o výšce 14 cm. Je velmi spolehlivý, má účelný a elegantní tvar, může se dobíjet ve stolním stojánku i na zdi a vysává také tekutiny. Za 3706 Kč získáte spolehlivého a krásného pomocníka.

vysavač Alessi   vysavač Shark SV736N

2. vysavač Shark SV736N

Je to 15,6voltový bezdrátový ruční vysavač s otočným kartáčkem, několika praktickými nástavci (zasáhne i do nejmenších štěrbin) a o rozměrech 30 x 10 x 15.6 cm. Za cca 1300 Kč se v kuchyni vyplatí.

3. vysavač Black & Decker NV3603N-GB

Tento aku vysavač se dvěma filtry, objemem 28,6 litrů a stěrkou na mokré vysávání zastane v kuchyni i celém bytě spoustu práce. Cena je vynikající – cca 1200 Kč.

vysavač Black & Decker NV3603N-GB  vysavač GTECH

4. vysavač GTECH

Jde o krásný bezdrátový ruční vakuový přístroj se stolním stojanem, v elegantních tmavých barvách. Je ideální pro všechny povrchy, 9.6voltový, s dlouhotrvajícím výkonem. Tento komfortní přístroj má četné vybavení jako hlavu pro super tvrdý povrch, štěrbinový nástavec, 3 filtry, stěrku na mokré vysávání a kartáč. Cena se pohybuje okolo 1500 Kč.

Text: Pavla Zigová
Foto: amazon.com; comet.co.uk; tipnet.cz