Starý dobrý pozinkovaný zavařovací hrnec má sice téměř neomezenou životnost, s možnostmi jeho širšího využití je to však mizerné. Kromě své základní funkce může nabídnout maximálně ohřev vody ve velkém nebo vyvařování prádla, což jsou dnes činnosti natolik archaické, že se k nim v případě nutnosti uchýlí už snad jen chalupáři. Zavařování v tomto hrnci také závisí na vaší zkušenosti, protože na pomoc nabídne nanejvýš integrovaný teploměr.

 

Elektrický šikula

Jako u většiny spotřebičů je vybavení elektrických zavařovacích hrnců odlišné. Čím víc mají funkcí, tím víc vám ušetří práci i čas. K hlavním funkcím patří zavařování a sterilizace, odšťavňování, vaření a ohřev. V praxi to znamená, že v hrnci můžete ovoce nebo zeleninu uvařit a poté sterilizovat ve sklenicích, ale stejně tak v něm můžete připravit masové konzervy. Při větších rodinných nebo přátelských sešlostech hrnec poslouží k uvaření čaje, svařáku, grogu, polévek a omáček. U hrnce Rommelsbacher KA 1801 uvádí výrobce i tak specifické použití, jako je tavení vosku. V zavařovacích hrncích lze nápoje a pokrmy také přihřívat.

V základu máte na výběr mezi smaltovaným nebo nerezovým hrncem. Smalt používaný na zavařovací hrnce je odolný proti poškrabání, ale nerez má samozřejmě delší životnost. Při případném nárazu během manipulace s hrncem se nemusíte obávat odloupnutí smaltu. Smaltem nechráněný plech totiž záhy koroduje. Nerez neabsorbuje pachy a ještě snadněji se myje, zvláště stačí-li zbytky zavařovaného ovoce zaschnout na stěnách hrnce nebo se přichytí ke dnu.

Dalším vodítkem při výběru je obsah, který se pohybuje zhruba od 20 do 35 l. Od něj se samozřejmě odvíjí počet sklenic či konzerv, které v něm najednou zakonzervujete. Nejběžnější jsou typy, které pojmou 14 litrových sklenic.

Příkon je obvykle 1 800 nebo 2000 W, ale vyrábí se i s příkonem 2 500 W.

I jednodušší typy hrnců disponují nastavitelným termostatem od 30°C do bodu varu. Lépe vybavené už mají časovač, který za vás ohlídá délku jednotlivých cyklů. O průběhu zavařování informují světelné kontrolky. Chybět by neměla ochrana proti přehřátí a chodu nasucho. Vypouštěcí ventil v dolní části nádoby je praktický při odštavňování, nalévání horkých nápojů i při vypouštění vody po skončení sterilizace. K některým hrncům lze dokoupit odšťavňovací nástavec a zachytávací nádobu na šťávu. O odtok šťávy v pravý čas se postará termostat se spínačem pro odšťavňování. Tepelně izolovaná madla vás ochrání před spálením. Užitečná je i schránka na kabel, který při uložení nebo přenášení nepřekáží.

 

Zajímají vás technické vychytávky v kuchyni? Čtěte Inteligentní domácnost


 



Autor: Zuzana Ottová | Fotografie: MALL.CZ, EVA.cz