Jak působí afrodisiaka?

Bohyně Afrodita, které vděčí afrodisiaka za svůj název, zřejmě měla jasno. Nejen její nadpozemská krása dokázala dle pověstí omámit jakéhokoli muže. Údajně znala tajemství pokrmů povzbuzujících touhu a uměla jich využívat, stejně jako tisíce žen po ní. Mnoho škarohlídů, a to i z řad odborníků tvrdí, že účinek potravin na lidské libido je nesmysl. K tomuto tvrzení ale není důvod. Proč afrodisiaka fungují? Co tyto pochutiny způsobí v lidském těle?

Ostré chilli papričky zvyšují prokrvení, a to ve všech partiích. Klikněte pro zvětšení! Vanilka, hřebíček, skořice - voňavé koření s mocným účinkem. Klikněte pro zvětšení!

  • Zlepšují prokrvení sliznic a orgánů – Právě ostré potraviny a koření (česnek, chilli, pepř) způsobují vyplavení endorfinů, což má za následek vzestup krevního tlaku a pulsu. To zlepšuje prokrvení, a to i v intimních partiích.
  • Mají močopudný účinek – Potraviny, které dokáží stimulovat tvorbu moči tak nepřímo dráždí i pohlavní orgány. Chcete vyzkoušet? Vsaďte na pepř, celer, petržel, chřest, nebo třeba hřebíček.
  • Stimulují centrální nervovou soustavu – Zná to každý – na ulici procházíte kolem pizzerie a do nosu vás praští vůně bazalky a oregána. Okamžitě se vám vybaví letní dovolená u moře. Starosti jsou zapomenuty, máte chuť se bavit. Stejně tak nám například vůně skořice nebo vanilky navodí pocit bezpečí.
  • Odbourávají stres – Nic vás nepřipraví na vášnivou noc lépe , než sklenička vychlazeného šampaňského. V kombinaci s čerstvými jahodami, kterými se milenci navzájem krmí, nemá chybu. Stejné účinky má i med, zejména ve formě medoviny. V historii byla právě medovina nápojem novomanželů. Pocit štěstí dokáže navodit i čokoláda. Obsahuje serotonin a theobromin, má uklidňující účinky.

Lákavé ovoce můžete servírovat přímo v posteli. Viděli jste film 9 a půl týdne? Klikněte pro zvětšení! Čokoláda – dokáže uklidnit a potěšit. Mnozí její konzumaci dokonce srovnávají s milostným zážitkem. Klikněte pro zvětšení!

Afrodisiaka za babku!

Ústřice, lanýže, kaviár a pravé šampaňské- To jsou pokrmy pro opravdové labužníky. Na tyto delikatesy asi peněženka obyčejného spotřebitele nedosáhne. Nevěšte hlavu a vyzkoušejte například dobroty z běžně dostupné zeleniny. Účinek bude stejný...

Celer – O účincích celeru na mužskou potenci se vyprávejí hotové legendy. Vyzkoušejte ho nejlépe v čerstvé formě, v podobě salátu, nebo pomazánky. Celer též můžete zapékat, nebo připravit obalovaný jako řízek.

Česnek a cibule – Konzumujte nejlépe syrové (samozřejmě oba). Pach česneku pak odstraní rozkousané zrnko kávy.

Chřest, zelenina která už jen svým tvarem evokuje milostné prožitky. Klikněte pro zvětšení! Rajčata, jablka z ráje. Lehká večeře před vášnivou nocí. Klikněte pro zvětšení!

Chřest – Afrodisiakum, na nějž nedali dopustit již staří Řekové a Římané. Tato zelenina falického tvaru je doslova „ nadupána“ zdraví prospěšnými látkami.

Rajská jablka – Už jen název evokuje ráj. Nejlepšího účinku docílíte v kombinaci s aromatickou bazalkou, popřípadě s česnekem.

Další pochoutky lásky

Kromě zeleniny navozují libé pocity i některé druhy koření (chilli, pepř) a další dobroty.

Skořice – Čím chladněji a nevlídněji je venku, tím víc stoupá spotřeba skořice. Skořice je vlastně sušená kůra stromu skořicovníku. Vyznačuje se typickou a nezaměnitelnou vůní a chutí, která působí povzbudivě zejména na pány. Prokazatelně zlepšuje náladu a navozuje pocit pohody. Nejlepším nápojem lásky se tak v zimě stane svařené víno, a bude li navíc ještě štrúdl, žádný muž neodolá

Mandle chutnají báječně k vínu a tvoří tu správnou tečku po romantické večeři. Klikněte pro zvětšení! Jahody, snad nejerotičtější ovoce, zvláště v kombinaci s šampaňským. Klikněte pro zvětšení!

Ořechy, mandle, pistácie – Dodávají sílu a energii pro postelové výkony, urychlují sexuální vzrušení.

Ovoce – Nelze se nezmínit o jahodách. Zejména jejich vůně, tvar a barva je předurčují za pomocníky při erotických hrátkách. V kombinaci s čokoládou, nebo šampaňským nemají chybu. Údajně vás rozpálí také meruňky a broskve, zapomenout nelze ani na banány.

Text: Zuzana Hošková
Foto: www.brydova.cz, www.chrest.cz, www.certousy.cz, www.akademon.cz, www.miniplus.cz