Pozdrav od Aztéků
Jedná se o velmi starou plodinu, neboť semena divokých avokád byla objevena v mexických archeologických nalezištích a jejich stáří se odhaduje na 7000 let. Aztékové totiž používali avokádo jako afrodiziakum. Název avokádo pochází z aztéckého ahuacacuauhitl, což znamená »varlatový strom«. Španělé tento název později zkrátili na aguacate a Angličané na avocado. Někdy se také můžeme setkat s jiným pojmenováním tohoto plodu, který v překladu znamená »aligátoří hruška«. V 17. století se pak díky křesťanským kolonizátorům avokádo dostalo také na evropský kontinent. Velkou zásluhu na jeho rozšíření ve světě mají zejména Španělé. V jejich zemi je avokádo zcela běžným ovocem.

Avokádu se říkalo »aligátoři hruška«. Zelenina, nebo ovoce?
Ano, nenechme se mýlit, skutečně se jedná o ovoce, třebaže se v kuchyni uplatňuje spíše jako zelenina, a to jako součást různých nákypů, zeleninových salátů, příloh a pomazánek. Často se z něj také připravují omáčky na těstoviny. V některých částech světa ho dokonce jedí s chilli papričkami nebo s mlékem a cukrem. Poslední dobou se setkáme s avokádem v mnohých českých restauracích. Velmi často se zde tento lahodný plod podává s rybou, zejména s lososem. Můžete se dokonce setkat s avokádovým chlebem nebo s avokádovou zmrzlinou.

Pleteme si avokádo a mango
Nemálo českých spotřebitelů si však často plete avokádo s mangem nebo s jinými exotickými plody. Avokádo má však na rozdíl od manga úplně jinou vůni, chuť a z toho vyplývající použití. V obchodě jej poznáme podle jeho hruškovitého tvaru a hladké slupky. Má obvykle zelenou barvu, ale pozor, mexická avokáda mají barvu temně hnědou až Co zkusit salát z krevet a avokáda? fialovou. Pod slupkou se ukrývá lahodná máslovitá dužina. Přesto je lehce stravitelné. V máslovité dužině se ukrývá poměrně velká kulatá pecka.

Jak vybrat dobré plody?
Při výběru avokáda v obchodě je důležité dbát na to, aby nebylo příliš měkké s tmavými skvrnami na slupce. Většinou spíš ale koupíme plody, které jsou naopak příliš tvrdé, což nevadí, pokud je nekupujeme k okamžitému použití. Nezralé avokádo je nepříjemně hořké a proto ho musíme nechat několik dní »dojít«. A to jako kterýkoliv jiný plod – například banán. To znamená, že jej ideálně necháme dozrát v pokojové teplotě nejlépe v místě, kde není příliš světla.

Čí produkty kupujeme?
V současné době se avokádo pěstuje v mnoha částech světa, zejména v Kalifornii, Mexiku, Španělsku a v Izraeli, odkud se k nám dováží. Typické druhy jsou: Bacon, Fuerte, Gwen, Hass, Pinkerton, Reed a Zutano. Mezi kuchaři a gurmány je nejoblíbenější odrůda Hass. Plody se prodávají na kusy a jeden kus stojí zhruba kolem dvaceti korun.

Zdravá dobrota
Avokádo je velmi zdravé, neboť je zdrojem vitamínů, a to zejména E, C a vitamínů skupiny B. Kromě toho obsahuje kyselinu Nebo byste raději ochutnali čokoládové kuličky s avokádem?olejovou, karoteny, antioxidanty, draslík,měď foláty, luteiny a beta-sitosterol. Pokud hovoříme o zdraví, je důležité poznamenat, že avokádo snižuje obsah cholesterolu a inzulinu v krvi. Pokud chcete udělat něco pro své zdraví a nechcete s tímto plodem příliš experimentovat, úplně postačí, když zralý plod avokáda oloupete nebo vydlabete dužinu lžičkou, vyjmete pecku a dužinu dochutíte dle chuti solí, pepřem a můžete přidat i několik kapek citrónové šťávy a stroužek česneku. Takto připravenou pastu pak můžete namazat na čerstvé pečivo. Je to velmi jednoduché a velmi zdravé. Takovou pomazánku lze doporučit zejména vegetariánům, aby jim nechyběly životně důležité látky, pacientům v rekonvalescenci, ale i těhotným ženám.

Šup s ním na obličej!
Tento plod nemá jen široké uplatnění v mezinárodní kuchyni, ale také v kosmetickém průmyslu. Pleťové masky jsou velmi užitečné k odstraňování mrtvé kůže, uvolnění pórů v kůži a pomáhají předejít předčasným vráskám.

Text: Markéta Veselá
Foto: Avoro Foods, www.bfeedme.com